Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Taras pełen czerwonego piasku

Taras pełen czerwonego piasku

O tej porze roku miasto jest już skąpane w słońcu. Temperatura sięga 25-28 stopni, rozległe pola kwiatowe przed Ayuntamiento de Murcia (siedzibą urzędu miasta) mienią się wszystkimi kolorami.

Jest początek sjesty. Na placu przy katedrze Świętej Marii pojawiają się pierwsi goście kilku tutejszych restauracji. Królującym napojem nie jest jednak wino, lecz woda. „Agua para todos” – czyli „Woda dla wszystkich” – transparenty z napisami tej treści wiszą w większości hiszpańskich miast, szczególnie tych z południa, gdzie coraz wyraźniej odczuwa się skutki globalnego ocieplenia klimatu.

Najlepszą siatkarkę świata 2003 roku spotykamy przed katedrą. Małgosia Glinka wygląda pięknie, widać, że tutejsze słońce dobrze wpływa nie tylko na jej samopoczucie, ale i urodę. Jest ubrana w luźną, szarą koszulkę bez rękawów, zielone spodnie z mnóstwem kieszonek i srebrne, wygodne buty w kolorze srebrnym. Wyposażona jest oczywiście w nieodłączny rekwizyt: okulary przeciwsłoneczne. Ma do nich słabość i bez względu na to, w jakiej strefie klimatycznej przebywa, zawsze nosi je przy sobie.Muszę się powstrzymać od kupowania kolejnych, nie wchodzę już raczej do sklepów z okularami – śmieje się 29-letnia rodowita warszawianka.

Spacerujemy najsłynniejszym miejscowym deptakiem Traperia. Wąska, ograniczona wysokimi, stylowymi kamienicami zapewniającymi cień uliczka to wybawienie od ostrych promieni słońca. Kierujemy się na plac Santo Domingo, przy którym stoi Pałac Almodovara.

Znam Murcję, ale nie mogę powiedzieć, że miasto nie ma dla mnie tajemnic – mówi „Maggie”.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved