Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Skowrońska i Glinka walczą o puchar Ligi Mistrzyń

Skowrońska i Glinka walczą o puchar Ligi Mistrzyń

Katarzyna Skowrońska i Małgorzata Glinka staną przed szansą wygrania Ligi Mistrzyń. W sobotę i niedzielę, w Murcji rozegrany zostanie turniej Final Four tych prestiżowych rozgrywek.

Poza wspomnianymi drużynami w Murcji zagrają jeszcze Sirio Perugia oraz rosyjskie Zariecze Odincowo. Ten ostatni klub ukończył bez porażki rywalizację w fazie zasadniczej rosyjskiej superligi.

Dla Małgorzaty Glinki-Mogentale będzie to już trzecie podejście w Final Four do zwycięstwa w Lidze Mistrzyń. W 2005 roku grając w Asystelu Novara reprezentantka Polski wraz ze swoim zespołem przegrała w finale z Foppapedretti Bergamo 0:3 (18:25, 16:25, 17:25). Dzień wcześniej siatkarki z Novary wygrały w półfinale z RC Cannes 3:1 (22:25, 25:21, 25:20, 25>22). Glinka zdobyła 21 pkt. Jej znakomita gra przypadła do gustu szefom klubu z Lazurowego Wybrzeża, że zapragnęli mieć Polkę u siebie.W następnym sezonie była już u nich. RC Cannes organizował Final Four. W finale gospodynie zmierzyły się ze świetnie dysponowanym Desparem Perugia (Dorota Świeniewicz) i przegrały 1:3. Glinka znowu rozegrała bardzo dobry mecz i zdobyła 20 pkt. – Będę kibicować Murcji – powiedział były trener reprezentacji kobiet Andrzej Niemczyk. – Grupo jest znakomitym zespołem, a brazylijska rozgrywająca Fofao jest genialna na swojej pozycji. Oczywiście Małgosia jest również świetną zawodniczką. Dlatego też będę trzymać kciuki za gospodynie.

W opinii innych ekspertów duże szanse przyznawane są klubom włoskim. – Często rozmawiałam z moimi byłymi koleżankami i trenerem z Perugii – powiedziała grająca w hiszpańskim Icaro Palma Majorka. – Wiem, że bardzo mocno szykują się na ten turniej. Zespół z Murcji od początku sezonu był przygotowywany na Ligę Mistrzów. Przed rokiem sięgnął po Puchar Top Teams. W składzie były wówczas m.in. Małgorzata Glinka-Mogentale i Agata Mróz. Małgorzata Glinka-Mogentale będzie z pewnością jedną z liderek swego zespołu i od jej formy w dużym stopniu będzie zależeć powodzenie zespołu. Top Teams z Grupo 2002 zdobyła również Lubow Sokołowa. Po zakończeniu sezonu 2006/07 została odkupiona przez Zariecze.

Przed rokiem rozgrywkach LM triumfowało Foppapedretti Bergamo z Katarzyną Gujską w składzie. Niewiele jest polskich sportowców, którzy w przeszłości sięgali po Puchar Europy lub zwyciężali w Lidze Mistrzów. W tym ekskluzywnym gronie są siatkarze Płomienia Milowice, tenisiści stołowi AZS AWF Gdańsk czy brydżyści Czarnych Slupsk.

Program Final Four LM:

sobota:
półfinały:

Grupo 2002 Murcja - Zariecze Odincowo (18.00)
Sirio Perugia - Asystel Novara (20.30)

niedziela:
o 3. miejsce (16.30)

finał (19.30)

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved