Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosyjska Superliga kobiet wkracza w fazę play-off

Rosyjska Superliga kobiet wkracza w fazę play-off

W rosyjskiej Superlidze kobiet rozpoczęła się faza play-off. Pierwsze mecze mają za sobą drużyny grające o miejsca 1-4. Wśród nich jest Dynamo Moskwa, w którym występuje polska środkowa Masza Liktoras.

Faza play-off Superligi kobiet rozpoczęła się w Rosji 1 kwietnia. Pierwsze na parkiet wyszły reprezentantki klubów: Zariecze Odincowo oraz Spartak Omsk. Zespół z Odincowa zakończył fazę zasadniczą na 1. miejscu w tabeli, wyprzedzając Dynamo Moskwa zaledwie dwoma punktami. W zasadzie, patrząc na punkty w ligowej tabeli, nie było pomiędzy zespołami dużych różnic.

Zariecze Odincowo w pierwszym z dwóch spotkań ze Spartakiem Omsk pokazało, że jest mocnym pretendentem do mistrzowskiego złota. Mecz trwał krótko, a pierwsze dwa sety można nazwać deklasacją. Pierwszą partię siatkarki z Odincowa wygrały do 9, zaś drugą do 15. Jedynie w trzecim secie ekipa Spartaka pokazała się z lepszej strony, jednak musiała po raz trzeci uznać wyższość rywalek. Set zakończył się wynikiem 25:18 dla Zariecze, a cały mecz 3:0.

Zariecze Odincowo – Spartak Omsk

(25:9, 25:15, 25:18)

Dzień później pierwsze spotkanie rozegrały ze sobą ekipy Dynama Moskwa i Urałoczki NTMK. W tym meczu było zdecydowanie więcej emocji, tym bardziej, że po dwóch setach Dynamo prowadziło 2:0, wygrywając każdy z setów bardzo wysoko (do 14 i 16). Jednak dwie kolejne partie to lepsza gra rywalek i o wyniku musiał zadecydować tie-break. Ostatecznie zwyciężyły zawodniczki Dynama, wśród których występuje środkowa polskiej reprezentacji Maria Liktoras.

Dynamo Moskwa – Urałoczka NTMK 3:2

(25:14, 25:16, 21:25, 20:25, 15:12)