Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Sto tysięcy i Liga Mistrzów z pucharem

PP: Sto tysięcy i Liga Mistrzów z pucharem

Od piątku do niedzieli, w Poznaniu, osiem drużyn rywalizować będzie o Puchar Polski. Obowiązuje zasada pucharowa, czyli przegrywający odpada. Siatkarki Energi Gedania, w piątek o godz. 18.00, rozpoczną mecz ćwierćfinałowy z Farmutilem Piła.

Zwycięzca weźmie ponadto 100 tysięcy złotych oraz zostanie zgłoszony do rozgrywek Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

Uczestnicy decydującej batalii zostali wyłonieni w rozgrywkach przypominających światowe Grand Prix. Końcową tabelę eliminacji ustalono po rozegraniu 12 kolejek. Energa Gedania zajęła szóste miejsce z dorobkiem 18 punktów. W losowaniu gdańszczanki mogły mówić o szczęściu, bo trafiły na czwarty zespół zestawienia. Farmutil był tylko o trzy punkty lepszy. W pucharze te zespoły w tym sezonie nie grały. W LSK pilanki dwukrotnie triumfowały po 3:0.Jeśli fragmenty dobrej gry z trzech ostatnich meczów połączymy w jedno spotkanie, to możemy pokusić się o niespodziankę. Jednak najważniejsze, abyśmy po zejściu z parkietu, dziewczyny mogły sobie uczciwie powiedzieć, że dały z siebie wszystko – mówi Leszek Milewski, trener gedanistek.

W przypadku wygranej w piątek, dzień później o 15.00 ewentualnym kolejnym rywalem gdańszczanek będzie zwycięzca meczu Muszynianka – Centrostal Bydgoszcz. Zespół z Muszyny w eliminacjach był najlepszy (22 punkty) , ale to nie w nim nasz trener upatruje faworyta. – Wydaje mi się, że znajdzie odzwierciedlenie to co wydarzyło się w lidze. Najrówniej w ostatnich tygodniach grają Aluprof i Winiary. Któraś z tych drużyn zdobędzie puchar – ocenia Milewski.

Gdańszczanki na turniej, na który zapowiedział się selekcjoner reprezentacji, Marco Bonitta, wyruszyły w 10-osobowym składzie. Anginę wyleczyła Marta Siwka, która wróci na pozycję libero. Większe pole taktycznych manewrów daje powrót z eliminacji mistrzostw Europy Tamary Kaliszuk i Aleksandry Pasznik. Ponadto być może w dni meczu z Farmutilem do drużyny dołączy jeszcze rekonwalescentka Kinga Kasprzak.

Pozostałe pary 1/4 finału: godzina 13:00 Aluprof Bielsko-Biała – AZS AWF Poznań, 15:30 Winiary Kalisz – Stal Mielec, 20:30 Muszynianka – Centrostal Bydgoszcz.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved