Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Resovia zagra o piąte miejsce

PLS: Resovia zagra o piąte miejsce

Po wczorajszej porażce z Płomieniem, dzisiaj rzeszowianie byli zdecydowanie lepsi, pokonując siatkarzy z Sosnowca 3:0. Dzięki temu zwycięstwu, drużna Resovii zagra o 5. miejsce w PLS-ie.

Gratuluje Resovii, bo zagrała dobry mecz. Popełniała mało błędów, zaś nasza drużyna myliła się znacznie częściej – powiedział Rafał Legień, kapitan Płomienia. Płomień zgasł w Rzeszowie także dlatego, że do składu Resovii po dłuższej przerwie wrócił Piotr Łuka i to była już zupełnie inna drużyna. Resoviacy zagrali z zaangażowaniem i znacznie większym polotem. Często uruchamiali środek.

Rzadko popełniali błędy. Wszyscy zawodnicy trzymali fason, dlatego Płomień, mimo iż starał się jak mógł, nie miał wiele do powiedzenia. Tylko Aleksandar Mitrović zaciskał zęby, bo grał z kontuzją, która może go wyeliminować na dłużej. Jak pech, to pech! – Cieszymy się ze zwycięstwa. Graliśmy skupieni i zdeterminowani. W środę to była wpadka przy pracy – powiedział Paweł Papke, kapitan resoviaków. – Zależy nam na piątym miejscu.Środowy mecz kosztował nas sporo sił, dlatego w czwartek gra była wyrównana do połowy pierwszego seta. Nie mogliśmy rywalom robić żadnej krzywdy zagrywką, opadły ręce i każdy tylko kręcił się w kółko, aby dokończyć spotkanie – powiedział po spotkaniu Mirosław Zawieracz, trener Płomienia Sosnowiec.

Zagraliśmy składem, który zwyciężał w poprzednich spotkaniach i gra naszej drużyny wyglądała zupełnie inaczej. To miało kluczowe znaczenie. Przede wszystkim popełniliśmy mniej błędów. Szkoda, że kontuzja dopadła Aleksandra Mitrovicia – przyznał Andrzej Kowal, trener Resovii.

Resovia Rzeszów – Płomień Sosnowiec 3:0

(25:21, 25:19, 25:19)

stan play-off: 2:1 dla Resovii

Awans: Resovii

Składy zespołów:

Resovia: Ilić, Łuka, Hernandez, Gunia, Papke, Mitrović, Ignaczak (libero) oraz Józefacki

Płomień: Masny, Legień, Kaźmierczak, Kosok, Łomacz, Grygiel, Stańczak (libero) oraz Jurkojć, Eithun i Pietkiewicz

Zobacz również:

Wyniki rundy play-off PLS

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved