Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Mistrzowie Polski bliżej finału

PLS: Mistrzowie Polski bliżej finału

Mistrzowie Polski PGE Skra Bełchatów, pokonali w Olsztynie miejscową ekipę Mlekpol AZS i potrzebują już tylko jednego zwycięstwa by awansować do walki o obronę mistrzowskiego tytułu.

Całe spotkanie rozpoczął skuteczny blok gospodarzy na Mariuszu Wlazłym. Kolejny blok olsztynian na atakującym mistrzów Polski dał AZS prowadzenie 3:1. Bełchatowianie dzięki skutecznej zagrywce Wlazłego dogonili miejscowych do stanu 5:5. Jednak kolejne trzy punkty zdobyli gospodarze. Kiedy Piotr Gruszka nie skończył ataku a skutecznie z kontry zagrał Andrae, to olsztynianie na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Dwa autowe zbicia Antigi dały podopiecznym trenera Sordyla prowadzenie 11:7. Skuteczny blok Plińskiego na Szymańskim, atak tego bełchatowskiego środkowego i błąd Zagumnego podczas rozegrania sprawiły, że z przewagi gospodarzy nic nie zostało (11:11). Skuteczna kontra Ruciaka pozwoliła olsztynianom ponownie wyjść na dwupunktowe prowadzenie (13:11). Na drugiej przerwie technicznej zespół gospodarzy prowadził 16:15. W międzyczasie bełchatowianie mieli wiele okazji na zdobycie punktów, jednak nieskuteczna gra z kontry nie pozwoliła im na to. Po przerwie bardzo dobrze w bloku spisał się Andrae, który zatrzymał atak Gruszki (17:15). Chwila rozprężenia w zespole z Bełchatowa i błędy własne mistrzów Polski przy stanie 20:17 zmusiły trenera Castellaniego do poproszenia o czas dla swojej drużyny. Przerwa nie pomogła jednak bełchatowianom i przy stanie 24:21 po ataku Andrae gospodarze mieli pierwszą piłkę setową, a całego seta zakończyło zbicie ze środka Możdżonka.

Od początku drugiej partii w bełchatowskim zespole wystąpił Michał Bąkiewicz. Zmiana ta dała dobry efekt, gdyż pomimo początkowych problemów bełchatowian (blok Szymańskiego na Antidze) to mistrzowie Polski, dzięki skutecznej grze w ataku Wlazłego i sprytnym plasie popularnego „Bąka” zeszli na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:6. Po dwóch skutecznych atakach Szymańskiego na tablicy wyników widniał jednak remis 10:10. Bełchatowianie dzięki skutecznej akcji Wlazłego i bloku Heikkinena na Andrae odskoczyli ponownie na dwa punkty. Gdy Antiga skończył kontratak, trener Sordyl poprosił o czas dla swojej drużyny (12:15). Chwilę później autowy atak Andrae pozwolił zejść zespołom na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu Skry 16:12. Czteropunktowe prowadzenie mistrzów Polski przełamał Ruciak, po którego asie serwisowym bełchatowianie prowadzili jedynie 19:17. Natomiast, gdy w polu zagrywki w olsztyńskiej ekipie pojawił się Dehne z przewagi gości pozostał jeden punkt (20:19). Blok Plińskiego i Dobrowolskiego na Andrae dał przyjezdnych kolejne dwupunktowe prowadzenie 22:20. Zacięta końcówka należała już do podopiecznych Daniela Castellaniego, którzy wygrali partię 25:23.Od prowadzenia 3:0 trzeciego seta rozpoczęli gospodarze. Wszystko to dzięki skutecznej grze olsztynian w bloku. Natomiast bardzo dobra gra, trzymającego dziś cały atak mistrzów Polski Wlazłego, pozwoliła Skrze wyrównać do stanu 3:3. Do pierwszej przerwy technicznej zespoły grały punkt za punkt. Po skutecznych kontrach Antigi i Wlazłego Skra wyszła na prowadzenie 11:9. Świetna postawa Ruciaka i jego as serwisowy sprawiły, że AZS doprowadził do wyrównania 11:11. Od tej chwili obie ekipy wymieniały się atakami. Dopiero na drugiej przerwie technicznej dzięki plasie Wlazłego, Skra prowadziła dwoma punktami 16:14. Przewaga gości wzrosła po autowym ataku Andrae do trzech punktów (19:16). W końcówce partii prowadzenie mistrzów Polski zmniejszyło się do dwóch oczek po autowym ataku Wlazłego (22:20), a po skutecznej zagrywce Andrae do jednego punktu (24:23). Jednak ostatnie słowo należało do przyjmującego bełchatowskiej drużyny, Stephana Antigi, który drugiego zwycięskiego seta dla Skry zakończył atakiem z szóstej strefy.

Po kontrataku grającego dzisiaj świetne zawody Wlazłego goście wyszli na początku czwartej odsłony spotkania na prowadzenie 2:0. Punktowa zagrywka Tanika wyrównała stan meczu na 2:2. Jednak as serwisowy Plińskiego, blok Heikkinena i Wlazłego na Andrae oraz atak z przechodzącej Fina, pozwoliły bełchatowianom zejść na pierwszą przerwę techniczną w tej partii, prowadząc 8:4. Wydawałoby się, że taka czteropunktowa zaliczka w spokoju pozwoli iść przez seta bełchatowianom. Jednak dwa błędy w ataku gości oraz dwa skuteczne zbicia Szymańskiego sprawiły, że mistrzom Polski z przewagi nie pozostało nic a w dodatku do miejscowy AZS wyszedł na prowadzenie 10:9. Blok Możdżonka na Plińskim podwyższył jeszcze prowadzenie gospodarzy do 13:11. Przyjezdni nie dali za wygraną i jeszcze przed przerwa techniczną po dwóch skutecznych blokach na Andrae wyrównali stan meczu do 15:15. Dwa ataki w taśmę olsztynian i błąd przejścia dołem Tanika sprawiły, że bełchatowianie odskoczyli gospodarzom na trzy punkty (20:17), a kolejny błąd własny Szymańskiego podwyższył to prowadzenie do czterech punktów (23:19 dla Skry). Mimo, że Wlazły zaatakował w samej końcówce seta w taśmę i prowadzenie bełchatowian zmniejszyło się do dwóch punktów (23:21), to jednak nie udało się olsztynianom dogonić przeciwników. Tym bardziej, że w polu zagrywki świetnie spisał się Antiga, który asem serwisowym zakończył całe spotkanie.

Mlekpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 1:3

(25:22, 23:25, 23:25, 21:25)

Stan rywalizacji: 2-1 dla PGE Skry Bełchatów

Składy:

Mlekpol AZS: Zagumny, Grzyb, Możdżonek, Andrae, Ruciak, Szymański, Lambourne (l) oraz Tanik, Lubiejewski, Dehne, Siezieniewski

PGE Skra: Dobrowolski, Pliński, Heikkinen, Gruszka, Antiga, Wlazły, Lewis (l) oraz Maciejewicz, Neroj, Bąkiewicz, Stelmach

Statystyki meczowe:

Mlekpol AZS Olsztyn     PGE Skra Bełchatów
      sety             sety
razem|  IV III  II  I|    | I II III IV |razem
 92 |  21  23  23 25| punkty |22 25  25 25 |  97
 47 |  12  13  10 12| atak |14 14  17 11 |  56
 11 |  3  3  2  3| blok | 0  3  2  2 |  7
  6 |  1  2  3  0| serwis | 1  0  0  3 |  4
 28 |  5  5  8 10|po błęd.| 7  8  6  9 |  30

Statystyki indywidualne:

  Mlekpol AZS           PGE Skra

             Punkty:
1. Grzegorz Szymański  16 pkt 1. Mariusz Wlazły  31 pkt
2. Wojciech Grzyb    12 pkt 2. Stephane Antiga 16 pkt
3. Bjorn Andrae     11 pkt 3. Michał Bąkiewicz 6 pkt

              Atak:
1. Grzegorz Szymański 14 pkt 1. Mariusz Wlazły  29 pkt
2. Bjorn Andrae     9 pkt 2. Stephane Antiga  14 pkt
3. Wojciech Grzyb    8 pkt 3. Michał Bąkiewicz  5 pkt

              Blok:
1. Marcin Możdżonek   4 pkt 1. Maciej Dobrowolski 2 pkt
2. Wojciech Grzyb    3 pk  2. Daniel Pliński   1 pkt
3. Grzegorz Szymański  2 pkt - Mariusz Wlazły   1 pkt
                - Jane Heikkinen   1 pkt
                - Michał Bąkiewicz  1 pkt

              Serwis:
1. Michał Ruciak    2 pkt 1. Stephane Antiga  2 pkt
2. Wojciech Grzyb    1 pkt 2. Mariusz Wlazły  1 pkt
- Frank Dehne     1 pkt - Jane Heikkinen  1 pkt
- Sinan Tanik     1 pkt - Daniel Pliński  1 pkt
- Bjorn Andrae     1 pkt

Zobacz również:

Wyniki II rundy play-off Polskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved