Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Jastrzębie nadal w grze, walka o finał w Częstochowie

PLS: Jastrzębie nadal w grze, walka o finał w Częstochowie

Trzech setów potrzebował Jastrzębski Węgiel by pokonać dziś częstochowski AZS i przedłużyć walkę o awans do finału mistrzostw Polski. Decydujący mecz ekipy zagrają w Częstochowie.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia zawodników Jastrzębskiego Węgla. Już pierwsze akcje meczu pokazały determinację oraz zdecydowanie obu drużyn. Atak Roberta Prygla, kończący niezwykle długą wymianę piłek, pozwolił gospodarzom wyjść na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Przewaga jastrzębian powiększyła się na pierwszej przerwie technicznej, kiedy na swoim koncie asa serwisowego zapisał Patryk Czarnowski (8:5). Po wznowieniu gry inicjatywę przejęli zawodnicy z Częstochowy. Akademicy poprawili przyjęcie, co pozwoliło im wyprowadzić skuteczne akcje, kończone punktowymi atakami Roberta Szczerbaniuka oraz Marcina Wiki. Czujna gra środkowych częstochowskiej drużyny umożliwiła postawienie dobrego bloku, co doprowadziło do remisu (10:10). Pewniejsza gra rywali wytrąciła z równowagi gospodarzy. Zaczęli oni popełniać błędy własne. Po autowym ataku Czarnowskiego, na drugą przerwę techniczną, akademicy schodzili z przewagą jednego punktu (16:15). Po czasie gra obu drużyn wyrównała się. Skutecznie punktowali Prygiel i Rafa, a po stronie gości Szczerbaniuk oraz Gierczyński. W końcówce partii w pole zagrywki udał się Czarnowski. Jego mocny serwis odrzucił rywali od siatki, co doskonale wykorzystał Prygiel, zdobywając 25. punkt (25:23).

Drugi set rozpoczął się od udanej serii AZS-u. Po atakach Billingsa oraz błędach rywali, goście prowadzili już 3:0. Pierwsze punkty dla swojej drużyny zdobył Dawid Murek oraz Rafa, atakujący z drugiej linii (5:5). Na pierwszej przerwie technicznej, po błędzie Murka, akademicy prowadzili dwiema piłkami (8:6). Po czasie rozpoczęła się gra punkt za punkt. Wyrównana rywalizacja trwała jednak tylko do drugiej przerwy, na którą po asie serwisowym Murka, z jednopunktowym prowadzeniem schodzili gospodarze (16:15). W dalszej części tego seta, to gospodarze dyktowali warunki gry. Świetna seria zagrywek Rafy pozwoliła na wyprowadzanie efektownych akcji (21:19). Akademicy mieli duże problemy z przełamaniem jastrzębskiego bloku. Krzysztof Gierczyński kilkakrotnie otrzymał siatkarskie „czapy”. Piękną kiwką popisał się także Murek, zdobywając w ten sposób kolejny punkt dla swojej drużyny (22:19). Podopieczni Radosława Panasa próbowali jeszcze zmniejszyć różnicę punktową, było to jednak za mało, aby zatrzymać Jastrzębski Węgiel. Gospodarze, po ataku Murka oraz bloku Czarnowskiego, pewnie wygrali tę odsłonę meczu (25:20).Początek trzeciej partii spotkania rozpoczął się pomyślnie dla jastrzębian. Akademicy popełniali proste błędy własne, co przełożyło się na wynik (1:3). Słabszą dyspozycję prezentował przyjmujący AZS-u, Krzysztof Gierczyński, który w dalszej części seta zastąpiony został przez Wojciecha Gradowskiego. Gra obu zespołów zmieniła swój przebieg, kiedy w polu zagrywki pojawił się Eatherton. Seria mocnych zagrywek odrzuciła rywali od siatki, co w znacznej mierze utrudniło wyprowadzenie skutecznych akcji. Wykorzystali to goście, zdobywając kolejno cztery punkty (8:7). Po przerwie technicznej gra była bardzo wyrównana. Po stronie Jastrzębskiego Węgla punktowali Rafa oraz Murek. Odpowiedzią były ataki Gradowskiego oraz Eathertona (15:13). Gospodarze schodzili na drugą przerwę techniczną po kolejnym asie serwisowym Murka (16:15). Po czasie nastąpiło pogorszenie gry obu drużyn. Zarówno Jastrzębski Węgiej, jak i AZS Częstochowa, popełniali bardzo dużo błędów, zwłaszcza w elemencie zagrywki. Wpłynęło to na chwilowy przestój w grze. Złą serię przerwał Evgeni Ivanov, zdobywając 21. punkt (21:21). Końcówka seta należała do gospodarzy, którzy w jednym ustawieniu zdobyli aż cztery punkty. Set zakończył się efektownym blokiem na Billingsie w wykonaniu Czarnowskiego (25:22).

MVP spotkania został Dawid Murek

Jastrzębski Węgiel – Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:0

(25:23, 25:20, 25:22)

Składy:

Jastrzębski Węgiel: Murek, E. Ivanov, N. Ivanov, Rusek (l), Prygiel, Czarnowski, Rafa, Łomacz.

AZS Częstochowa: Wika, Gierczyński, Gacek (l), Woicki, Billings, Nowakowski, Szczerbaniuk, Eatherton, Gradowski, Stelmach.

Zobacz również:

Wyniki II rundy play-off Polskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved