Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Łódzkie zespoły walczą awans i utrzymanie

Łódzkie zespoły walczą awans i utrzymanie

Siatkarki Organiki Budowlani walczą systemem play-off o awans do I ligi, już w sobotę zagrają w warszawie trzeci pojedynek z tamtejszym AZS-em AWF-em. Natomiast inne łódzkie zespoły wciąż walczą o swój drugoligowy byt.

Drużyna Organiki Budowlani ma już za sobą, jak wiadomo, dwa zwycięstwa nad AZS AWF Warszawa. W sobotę udaje się do stolicy na trzeci, decydujący. mecz. Łodzianki, jak zapowiada trener Jacek Pasiński, wystąpią w najsilniejszym składzie, a więc nie powinny mieć większych problemów z odniesieniem trzeciego zwycięstwa.

Następnym ich rywalem będzie zespół Legionovii Legionowo, wicelider łódzko-warszawskiej grupy. Nie wiadomo, czym kierował się PZPS wyznaczając początek rywalizacji (gra się do trzech zwycięstw) dopiero za 2 tygodnie? Jeżeli Organika Budowlani pokona tę przeszkodę czeka ją jeszcze bój z Rumią, mistrzem grupy z Wybrzeża. Dopiero wynik tej konfrontacji zadecyduje o ewentualnym awansie łodzianek do I ligi.ŁKS wygrał u siebie dwa pierwsze mecze o utrzymanie się w II lidze z Jedynką Łomża. W sobotę podopieczne trenera Krzysztofa Świta rozegrają trzeci mecz z Jedynką na wyjeździe. Zwycięstwo zapewnia im spokojny byt w II lidze na przyszły sezon.

O przedłużenie swej II-ligowej egzystencji walczą również siatkarki Startu. W sobotę, o godz. 17 i w niedzielę o godz. 13, grają one we własnej hali z Sokołem Mogilno. Trzeci mecz odbędzie się za tydzień w Mogilnie.

Siatkarki Jedynki Aleksandrów grają tylko o prestiż, czyli o zajęcie 5. miejsca w tabeli. W miniony weekend drużyna trenera Zbigniewa Pilarskiego wygrała na wyjeździe z Politechniką Radom 3:2 i przegrała 2:3. W sobotę w Aleksandrowie, o godz. 18, dojdzie do rozstrzygającego meczu między tymi zespołami.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved