Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Druga wygrana BTPS-u

II liga: Druga wygrana BTPS-u

Siatkarki BTPS-u Białystok po raz drugi pokonały Spartę Warszawa i brakuje im tylko jednej wygranej, aby zapewnić sobie utrzymanie w II lidze. Białostoczanki po raz kolejny zafundowały kibicom sporo emocji.

To nie znaczy, że dziewczyny lubią grać po pięć setów, ale to, że jeszcze przed zespołem jest sporo pracy – mówi Czesław Tobolski, który ostatnio pomaga Sebastianowi Grzegorkowi w prowadzeniu zespołu i efekty tego już widać. Drużyna z Białegostoku w rundzie zasadniczej wygrała ledwie jedno spotkanie (w ostatniej kolejce już z Tobolskim na ławce), a teraz odniosła dwa kolejne zwycięstwa.

Wczoraj białostoczanki zafundowały kibicom huśtawkę nastrojów. Momentami spisywały się naprawdę dobrze. Przede wszystkim bardzo czujnie grały przy siatce i często rywalki łapały blokiem. Niestety były też chwile, gdy popełniały błąd za błędem. A to popsuły zagrywkę, a to atakowały w aut. Najważniejszej jednak, że w tie-breaku to one zachowały więcej zimnej krwi i mogły cieszyć się z wygranej.Ale to jeszcze nie koniec rywalizacji – zastrzega Tobolski. – Oczywiście cieszą wygrane, ale do utrzymania jeszcze kawałek drogi.

Kolejne spotkanie odbędzie się 12 kwietnia w Warszawie, a rywalizacja trwa do trzech zwycięstw. Lepszy zespół utrzyma się w II lidze, gorszy zmierzy się z przegranym z pary ŁKS Łódź – Jedynka Łomża (na razie jest 2:0).

BTPS Białystok – Sparta Warszawa 3:2

(25:27, 25:23, 25:20, 19:25, 16:14)

stan rywalizacji 2:0 dla BTPS-u

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved