Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Zapowiedź meczów rewanżowych I rundy fazy play-off

I liga: Zapowiedź meczów rewanżowych I rundy fazy play-off

fot. archiwum

Sobotnio-niedzielnymi meczami prawdopodobnie zakończymy rundę rewanżową pierwszej fazy play-off, zaplecza ekstraklasy kobiet. W ubiegłym weekend gospodynie nie były zbyt gościnne, nie dając szans zespołom przyjezdnym.

Czy i w tym tygodniu zobaczymy brak tradycyjnej staropolskiej gościnności? Do Chorzowa i Pszczyny przyjeżdżają zdecydowani faworyci rewanżowych konfrontacji i tam inny wynik niż wygrana gości może być ogromną niespodzianką. W Szczecinie i Częstochowie znacznie trudniej wskazać zdecydowanego faworyta i o wszystkim mogą decydować spotkania niedzielne.

 

Sokół Chorzów – Gwardia WrocławPo meczach we Wrocławiu trudno przypuszczać aby Sokół był w stanie podnieść się po lekcji siatkówki jaką udzielił im we Wrocławiu zespół Gwardii. Chorzowianki mimo dużej ambicji w żadnym z sześciu setów nie były w stanie przekroczyć bariery 20 punktów, a serie straconych w każdym secie pięciu-sześciu punktów skutecznie uniemożliwiły im walkę z faworyzowanymi wrocławiankami. Podpieczne Rafała Błaszczyka w każdym elemencie pokazały klasę popełniając minimalną ilość błędów własnych, świetną organizację gry na boisku i skuteczny atak który dzięki świetnemu rozegraniu często skutecznie gubiło blok rywali.


 

Piast Szczecin – Wisła Kraków

W pierwszym meczu w Krakowie szczecinianki postawiły gospodyniom dość wysoko poprzeczkę i tylko brak kończących ataków i brak konsekwencji w trzecim secie nie pozwolił na osiągnięcie w Grodzie Kraka lepszego wyniku. –Dalej wierzę w to, że stać nas na choćby jedną wygraną z Wisłą – te słowa Pauliny Chojnackiej wyraźnie pokazują, że szczecinianki do trzeciego pojedynku z Wisłą podejdą niezwykle skoncentrowane, z wiarą w zwycięstwo. Wygrana w sobotnim pojedynku przedłuży nadzieje i zwiększy ich szansę na awans do LSK.


 

PLKS Pszczyna – KSZO Ostrowiec Św.

Po łatwym i szybkim zwycięstwie w pierwszym spotkaniu niespodziewanie pszczynianki w drugim meczu były bliskie sprawienia sensacji, a zapowiada to nie lada emocje w meczach rewanżowych. Dla gospodyń sobotni pojedynek jest meczem ostatniej szansy i na pewno postawią na szalę wszystkie swoje umiejętności. – Przegrana w pierwszym meczu w Pszczynie może nas skazać na piąty mecz w Ostrowcu Św., czego byśmy już nie chcieli – powiedział po ostatnim meczu szkoleniowiec ostrowieckiego zespołu Jarosław Bołdys . Pokazuje to wyraźnie jak duże znacznie dla wyniku konfrontacji będzie miał wynik pierwszego meczu rewanżowego.


 

Politechnika Częstochowa – Chemik Police

Dla zespołu z Częstochowy sobotni mecz jest spotkaniem o wszystko. Zespół który w przedsezonowych ocenach miał walczyć o pierwszą czwórkę jest o krok od spadku do II ligi. Hala w Częstochowie nie należy do przyjemnych i na pewno będzie to dla nas utrudnieniem – powiedziała przed spotkaniami rewanżowymi Monika Bryczkowska , pokazując wyraźnie, że nie będą one tylko formalnością, a prawdziwą batalią o przetrwanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved