Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > GTPS Gorzów Wlkp: Gramy, śpimy, gramy i wracamy

GTPS Gorzów Wlkp: Gramy, śpimy, gramy i wracamy

Siatkarze GTPS-u, po miesiącu bez gry, wracają na parkiety pierwszej ligi. W piątek wieczorem i w sobotę rano rozegrają dwa mecze z rezerwami Skry Bełchatów. Stawką będzie piąte miejsce na zapleczu męskiej ekstraklasy.

Dla nas ten sezon już dawno się skończył, ale w związku się uparli, że zagrać trzeba – mówi kierownik GTPS. Drużyny gorzowskiego Rajbud Development GTPS i Skry II Bełchatów są już pewne utrzymania w lidze, nie biorą też udziału w walce o awans do PLS. Działacze obu ekip starali się więc wpłynąć na sterników PZPS i poprosić o nie rozgrywanie tych spotkań, ponieważ generują one kolejne koszty, a nie mają większego znaczenia. Pierwsza próba odwołania gier o piąte miejsce nie przyniosła skutku, podobnie druga, którą działacze obu klubów podjęli po odwołaniu przez związek meczów o utrzymanie (po tragedii siatkarzy Orła Międzyrzecz). – Były jakieś dziwne tłumaczenia. Każą nam grać i już, a decyzja jest nieodwołalna. Zupełnie tego nie rozumiemy – podkreśla kierownik drużyny Dominik Chlebicki.

Skra wyszła z inicjatywą, że pierwsze dwa mecze serii (gramy do dwóch zwycięstw) zostaną rozegrane w Bełchatowie, a gospodarze w zamian pokryją koszty zakwaterowania i wyżywienia gorzowian. Pierwszy mecz zaplanowano na piątek (4 kwietnia) na godz. 18, drugi w sobotę o godz. 12. Jeśli będzie taka potrzeba, trzeci mecz obie drużyny zagrają 9 kwietnia w Gorzowie. – Cieszymy się, że klub z Bełchatowa nas ugości. W drużynie jest zdrowie, ale nadal nie wiemy jak znaleźć motywację do grania w takich meczach – mówi kierownik Chlebicki. – Sezon dla wielu klubów zakończył się trzy tygodnie temu, my od miesiąca tylko trenujemy. Mecze w Bełchatowie potraktujemy szkoleniowo. Szansę dostaną ci, którzy w sezonie grali mniej.* Kamil Siałkowski (gorzow24.pl)

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved