Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: „Inżynierowie” wracają do gry

PLS: „Inżynierowie” wracają do gry

Politechnika udanie zrewanżowała się Delekcie Bydgoszcz za wczorajszą porażkę 1:3. Tak więc, spektakl pod tytułem "walka o PLS", przy stanie 2:2 przenosi się teraz do Bydgoszczy.

Po wczorajszym spotkaniu, mało kto wierzył w to, że warszawianie będą w stanie w ciągu niespełna dwudziestu czterech godzin odbudować się psychicznie i podjąć walkę o utrzymanie. Okazało się jednak, że trener Jerzy Taczała umiał na tyle zmotywować swoich zawodników, że ci rozpoczęli dzisiejszy mecz od deklasacji przeciwnika. Po serii fantastycznych zagrywek w wykonaniu Wiktora Położewicza ( który tym elementem zdobył trzy punkty), gospodarze prowadzili 8:1. Potem jednak, nastąpił przestój w grze warszawian, który spowodował, że bydgoszczanie zdołali odrobić stratę, do stanu 9:5. Po serii punktowych bloków, goście zbliżyli się oni na jeden punkt (13:12). Pomogła wzięta w tym momencie przez warszawskiego szkoleniowca przerwa, gdyż po niej jego podopieczni odbudowali swoją przewagę i po asie Przemysława Michalczyka prowadzili już 19:14. Końcówka seta należała do akademików z Warszawy, którzy wygrali tę partię zdecydowanie 25:16.

Drugi set miał początkowo dosyć wyrównany przebieg. Jednak od stanu 4:4, bydgoszczanie odskoczyli na 6:4, a to wszystko dzięki dobrej grze Michala Cervena . Warszawianom udało się doprowadzic do remisu 6:6, lecz potem goście znów wyszli na prowadzenie 9:6. Przy stanie 10:10 na zagrywkę wszedł Wiktor Położewicz i ponownie jego serwis dał Politechnice kolejne punkty (12:10). W dalszej części seta punkt z zagrywki dołożył także Tomasz Kowalczyk na 19:16. Goście próbowali jeszcze odrabiać straty, ale w końcówce seta, ponownie lepsi byli warszawianie, wygrywając 25:21.

Trzeci set miał podobny przebieg do poprzedniego, gdyż na początku partii, Delecta zdołała zyskać dwa punkty przewagi, po asie serwisowym Michala Cerverna . Warszawianie po ataku z przechodzącej, w wykonaniu Przemysława Michalczyka , doprowadzili do remisu 7:7 i żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć przewagi większej niż jednen punkt (15:15). Wtedy skuteczny blok na Rafale Matusiaku , a następnie punktowa zagrywka Antona Kulikovskyiego , dały Politechnice prowadzenie (17:15). Przewaga gospodarzy wzrosła do czterech punktów po skutecznym ataku Radosława Rybaka (22:18) i praktycznie w takim stosunku utrzymała się do końca seta. Kropkę nad „i” postawił właśnie ]b]Radosław Rybak[/b], którego atak zakończył tego seta wynikiem 25:21, a cały mecz 3:0.

MVP spotkanie wybrany został rozgrywający politechniki, Viktor Polozhevets .

AZS Politechnika Warszawska – Delecta Bydgoszcz 3:0
(25:16, 25:21, 25:21)

stan rywalizacji play-off: 2:2