Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Niespodziewana porażka AZS UE Kraków

Niespodziewana porażka AZS UE Kraków

W sobotę i niedzielę siatkarki AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rozpoczęły walkę o utrzymanie w II lidze. Los skojarzył je w tej fazie z lokalnymi rywalkami - Armaturą Kraków.

Teoretycznym faworytem tych spotkań były gospodynie, które zawsze dobrze prezentowały się w swojej hali. Nie można było jednak zapomnieć, że niedawna potyczka tych zespołów w sezonie zasadniczym zakończyła się szybkim zwycięstwem Armatury.

Już pierwsze akcje pokazały, że dla obu drużyn nie ma straconych piłek. Połowa pierwszego seta stała pod znakiem walki punkt za punkt. Przy stanie 15:13 dla AZS-u o czas poprosił trener Armatury i goście wyszli na prowadzenie 19:21. Wtedy o przerwę poprosił poprosił trener Zawartka. Dobre akcje w obronie i przyspieszenie gry przez Rachwalik dały wymierny efekt w postaci 6 zdobytych punktów, przy zaledwie jednym Armatury, i zwycięstwie 25:22. Jak się potem okazało był to decydujący moment spotkania. Akademiczki w drugiej i trzeciej partii nie pozostawiły złudzeń kto tego dnia jest lepszy zwyciężając kolejno do 17 i 13.

Pierwsza piłki niedzielnego spotkania zdawały się potwierdzać układ sił z poprzedniego dnia. Dzięki dobrym zagrywkom Holocher AZS prowadził 4:1. Skuteczności swojej byłej koleżance klubowej pozazdrościła studentka UEK w barwach Armatury Szymska i na tablicy widniał wynik 4:9. Zespoły zdobywały punkty seriami i za chwilę już mieliśmy remis 9:9. Później przewagę uzyskały gospodynie i w końcówce seta prowadziły 21:15. I wtedy przyszła chwila, która zadecydowała o losach całego spotkania. Armatura zdobyła 5 punktów z rzędu niwelując stratę do zaledwie 1 punktu (21:20). AZS powalczył jeszcze punkt za punkt (23:21), ale będące na fali zawodniczki Armatury zdobyły cztery kolejne punkty i cieszyły się z prowadzenia 0:1. Drugi set podobny – prowadzenie akademiczek 23:21 i porażka 25:27. Trzecia partia to odrodzenie gospodyń. Dobrze do gry, podobnie jak w sobotę, wprowadziła się Durbas. Akademiczki pewnie wygrały 15:16. Niestety czwarta partia okazała się być ostatnią tego dnia. Armatura dość szybko objęła czteropunktowe prowadzenie którego już nie oddała do końca wygrywając ostatecznie 1:3 i wyrównując stan rywalizacji.