Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Giovanni Caprara: Sukces Dynama pomoże Zarieczu

Giovanni Caprara: Sukces Dynama pomoże Zarieczu

- Bardzo cieszy wygrana Dynama TatTransGaz w finale Ligi Mistrzów - mówi Giovanni Caprara, trener kadry kobiet Rosji. - Taki sukces przełoży się na całą rosyjską siatkówkę.

Z turnieju w Łodzi widziałem tylko półfinałowy mecz ze Skrą. W czasie finału miałem inne obowiązki. Kibicowałbym oczywiście Kazaniowi choć jestem Włochem. Pracuję w Rosji i zawsze przeżywam występy drużyn z tego kraju. Zresztą Rosja to ojczyzna mojej żony i syna. Poza tym sukcesy męskiej siatkówki przekładają się na osiągnięcia kobiecej.

W sobotę i niedzielę Giovanni Caprara będzie oglądać mecze turnieju Final Four Ligi Mistrzyń w Murcji, gdzie zagra Zariecze Odincowo.Będę leciał do Murcji z nadzieją zobaczenia siatkarek z Odincowa na najwyższym stopniu podium – powiedział Giovanni Caprara. – Zespół ten ma wszelkie dane, żeby tego dokonać. Są faworytkami każdego turnieju w którym zagrają.

W półfinałach play off mistrzostw Rosji Zariecze Odincowo zagra ze Spartakiem Omsk, a Dynamo Moskwa z Urałoczką Swierdłowskaja Obłast.

Zariecze i Dynamo są faworytkami, ale w tej drugiej parze spodziewam się walki – prognozuje Caprara. – Klub z Jekaterynburga prezentuje się w tym sezonie całkiem dobrze. Urałoczka na papierze prezentuje się słabiej niż Dynamo, ale w grze nie.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved