Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: RCS i Kozienice zgodnie z planem

II liga: RCS i Kozienice zgodnie z planem

fot. archiwum

Nie było niespodzianek w meczach rundy play-off II ligi siatkarzy z udziałem zespołów z regionu radomskiego. Zwycięstwa odniosły RCS Jadar Radom i Armat Kozienice.

Radomianie, którzy walczą o miejsca 5-6 z AZS-em Politechnika Krakowska, potrzebowali zaledwie 60 minut, by odprawić bez starty seta akademików spod Wawelu. – Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Nieźle zagraliśmy na przyjęciu zagrywki, nie popełnialiśmy błędów w ataku, a nasz blok stanowił szczelną zaporę. Chwała zawodnikom za styl, bowiem nie ukrywam, że obawiałem się o ich dyspozycję – podsumował trener RCS Arkadiusz Sawiczyński .

 

Tymczasem po dwóch pojedynkach o utrzymanie między zespołami z Kozienic i Warki bliżsi sukcesu są podopieczni trenera Marcina Zmitrowicza . Armat zwyciężył oba spotkania, przy czym w sobotę musiał się mocno napocić, by ograć "piwnych". O triumfie KKS decydował bowiem tie-break, który rozstrzygnął się w samej końcówce. Dzień później goście nie byli w stanie nawiązać już tak wyrównanej walki, gdyż zwyczajnie w świecie zabrakło im sił. Nie jest tajemnicą, że Armat dysponuje szerszym składem, natomiast Warka ma w swojej kadrze zaledwie siedmiu graczy. 

Kolejne spotkania drużyny z regionu radomskiego rozegrają w przyszły weekend. Radomianie jadą do Krakowa potwierdzić swoją wyższość, z kolei w Warce miejscowi spróbują odwrócić losy konfrontacji z Armatem.

 

RCS Jadar Radom – AZS Politechnika Krakowska 3:0

(25:21, 25:23, 25:21)

 

O miejsca 5-6 do dwóch zwycięstw.

 

Skład RCS: Skrok, Słomka, Bucki, Obremski, Gutkowski, Kleczaj, Amanowicz (libero) oraz Biliński, Ferens, D. Sąpór.

 

 

KKS ARMAT Kozienice – WTS ROSA-INVEST Warka 3:2

(25:23, 18:25, 32:30, 22:25, 15:12)

 

KKS ARMAT Kozienice – WTS ROSA-INVEST Warka 3:1

(25:17, 25:17, 23:25, 25:20)

 

O miejsca 7-10 do trzech zwycięstw.

 

Skład Kozienic : Kalita, Wójcicki, Pietralski, Borkowski, Jeziorowski, Otwinowski, Kowal (libero) oraz A. Wojcieszak, K. Wojcieszak, Żuchowski, Rodakowski.

 

Skład Warki : Budzyński, Budziński, Morawski, Staniec, Grzanka, Frysztak, Surmacz (libero).

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved