Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Marcin Kozar: Pietrzak to gość z poczuciem humoru

Marcin Kozar: Pietrzak to gość z poczuciem humoru

Legniczanie występujący w Cuprum Lubin swoje sobotnie zwycięstwo w play-off nad Ikarem Legnica zadedykowali jego zawodnikowi - Adamowi Pietrzakowi.

Dzisiejszy mecz w Lubinie potwierdził, że Cuprum to rywal z którym zespół trenera Grzegorza Zawieruchy kompletnie sobie nie radzi. W rundzie zasadniczej Ikar przegrał z zespołem z Lubina dwa razy po 0:3. W pierwszym meczu, którego stawką jest zapewnienie sobie drugoligowego bytu – wynik się powtórzył. Legniczanie nie mieli wiele do powiedzenia. Wyrównaną walkę toczyli tylko w pierwszym secie, kiedy to nawet prowadzili 13:12 i 16:15. W drugiej i trzeciej partii legniczanie zagrali katastrofalnie słabo. W Ikarze nie było przyjęcia, ani zagrywki. Te elementy przesądziły o gładkiej porażce w 70 minut.

Mecz numer dwa – w niedzielę o godz. 11 w hali SP 14 w Lubinie. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Adam Pietrzak stwierdził, że Ikar wygra bo jest lepeszym zespołem. Muszę przyznać, że to gość z poczuciem humoru. Ciekawe co teraz powie? Wygraliśmy 3:0. W niedzielę powtórzymy ten wynik, a w przyszłą sobotę w Legnicy zakończymy rywalizację – powiedział lca.pl, wychowanek Ikara, a obecnie zawodnik Cuprum Marcin Kozar .

Ikar to potencjalnie dobry zespół, ale w tym sezonie ma poważny kłopot. Nie chcę analizować skąd się on bierze, ale chyba poprzedni trener za bardzo namieszał w składzie i teraz ta drużyna nie może się pozbierać. Może rozwiązaniem kłopotów Ikara byłoby postawienie na legniczan? – dodał Kozar.

Oprócz Kozara w Cuprum występuje jeszcze kilku legniczan – wychowanków Ikara: Marcin Pawlik, Paweł Płotnicki, Piotr Buko, oraz Rafał Malec .

Po meczu trenerzy ekip powiedzieli:

Grzegorz Zawierucha (trener Ikara): – Zagraliśmy bardzo słabo w przyjęciu. Bez tego elementu trudno o skonstruowanie czegoś w ataku. Musimy szybko przeanalizować to co się dziś stało, bo w niedzielę rano czeka nas kolejny mecz. Zagraliśmy dziś słabo, ale jestem przekonany, że w drugim meczu będzie zdecydowanie lepiej.

Piotr Szarejko (trener Cuprum): – Mimo, że wygraliśmy w trzech setach uważam, że był to bardzo ciężki mecz. Bardzo się obawiałem tego spotkania ze względu na długą przerwę w rozgrywkach. Na szczęście moja drużyna była dziś bardzo skoncentrowana. Wygraliśmy bo byliśmy bardziej waleczni od Ikara. Teraz marzę o zakończeniu rywalizacji po trzech meczach.

Cuprum Lubin – Ikar Legnica 3:0

(25:22, 25:18, 25:20)

stan play-off: 1:0 dla Cuprum