Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > 20 drużyn w Klubowych Mistrzostwach Afryki

20 drużyn w Klubowych Mistrzostwach Afryki

Aż dwadzieścia zespołów zgłosiło swój udział w zbliżających się klubowych Mistrzostwach Afryki, które rozgrywane będą pomiędzy 10, a 18 kwietnia w Sports Games Hall w libijskim mieście Misurata.

Tegoroczny turniej zapowiada się być najsilniej obsadzonym w historii. Za faworyta turnieju uznawany jest obrońca tytułu, zespół Mouloudia z Algierii. Silna pozycja klubu z tego kraju jest odzwierciedleniem rozwoju siatkówki w całym kraju – reprezentacja Algierii będzie walczyć o kwalifikację olimpijską na turnieju w Japonii. Obrońcy tytułu, przyjadą jednak w osłabiony składzie – gwiazda drużyny, Ali Kerboua , będzie w tym czasie walczył wraz ze swoim zespołem w lidze francuskiej.

Egipt reprezentowany będzie przez aż trzy zespoły: Al Ahly rekordzista jeśli chodzi o liczbę wygranych w Mistrzostwach Afryki w siatkówce klubowej, Zamalek – dwukrotny mistrz Egiptu oraz nowa siła afrykańskiej siatkówki klubowej – El Guish . Bez wątpienia zawodnicy Al Ahly będą chcieli po raz 9. zdobyć puchar. Wydają się mieć spore szanse, gdyż na co dzień w tej drużynie występuje przynajmniej 8 zawodników, którzy w 2007 wywalczyli z reprezentacja Egiptu podczas Pucharu Narodów Afryki kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich. Zalamek z kolei walczyć będzie o powrót na afrykańska arenę po 21 latach, kiedy to ostatni raz zdobyli ten puchar. W międzyczasie Egipcjanie zwyciężyli w 2006 roku w innym turnieju – Pucharze Afryki.

Zeszłoroczny awans do finału i to w debiutanckim występie zespołu El Guish z pewnością rozbudził apetyt egipskiej drużyny. Dlatego tez można się i w tym roku spodziewać walki tej egipskiej drużyny.Tunezja reprezentowana będzie natomiast przez Esperance , który ma na swoim koncie trzy tytuły mistrza kraju i pewnie zmierza po czwarty. W turnieju wezmą udział dwa kameruńskie zespoły – FAP i Sonel , które zazwyczaj docierają do półfinału.

Równie groźne wydają się być zespoły gospodarza kraju. Trzy libijskie drużyny maja jeden cel – powrót na arenę międzynarodową.

Kenia będzie z kolei reprezentowana przez GSU . Kenijczycy będą chcieli udowodnić postęp w siatkówce, jaki zaszedł w ostatnich latach, nie dotyczy tylko żeńskiej odmiany, ale także i męskiej.

W turnieju wystąpią także: Daim Hamad i Al Sagana (Sudan), Buldogi oraz Kutama Old Boys (Zimbabwe), Force Terrestre (Kongo), Manga sport (Gabon) oraz Rukinzo (Burundi).

źródło: cavb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2008-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved