Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Tie-break dla Energetyka Jaworzno

I liga: Tie-break dla Energetyka Jaworzno

Przed własną publicznością, w pięciosetowym pojedynku Energetyk Jaworzno pokonał Skrę II Bełchatów. Pozwoliło mu to na umocnienie sie na 9. miejscu w tabeli I ligi mężczyzn.

Spotkanie rozpoczęło się szczęśliwie dla gospodarzy. Skutecznie zagrał Kordysz, następnie asa zdobył Antosik. Z dobrej strony pokazali się Nowak, Kordysz i Skrzypiński. Pierwszy raz bełchatowianie objęli prowadzenie przy stanie 14:15. W kluczowym momencie spotkania w szeregi gospodarzy wkradła się nerwowość. Autowy blok wykonali Kaźmierski i Antosik, następnie w ataku pomylił się Kordysz i to Skra cieszyła się ze zwycięstwa. Energetyk musiał się pogodzić z porażką do 24.

W następnej odsłonie egzekutorami Energetyka zostali Maciejewicz, Witczak i zmiennik Skolimowskiego Błoński. Do tego doszły błędy popełnione przez Szopę, Skrzypińskiego i Nowaka. Przy stanie 23:21 dla gospodarzy Energetyk mógł mieć jeszcze nadzieję na korzystne dla siebie zakończenie tego seta. Jednak w końcówce to znowu Skra udowodniła, że lepiej potrafi zachować zimną krew w końcówkach. Przy remisie 24:24 zabrakło refleksu w szeregach jaworznickiej obrony. Następnie dwa razy z rzędu nie skończył ataku Kordysz i Energetyk przegrał drugą partię 26:28.

Po dwóch przegranych setach trenerowi Łozińskiemu udało się zmobilizować zawodników. Rozmowa pomogła szczególnie Antosikowi, który tego dnia nie miał konkurencji na rozegraniu (Fijałek nabawił się kontuzji – przyp. red.). Zawodnikiem, który pociągnął kolegów do boju był Tepling. Był on nieomylny w ataku i fantastycznie czytał grę Matejczyka. Świetnie spisujący się w przyjęciu i obronie Andrzejewski pozwolił natomiast Antosikowi na częstszą grę środkiem, co okazało się kluczem do sukcesu. Swoje punkty dodał do tego Szopaoraz Kordysz . W szeregach Skry jedynie Witczak z Maciejewiczem próbowali ratować sytuację, jednak to nie wystarczyło. Seta zakończył Tepling wynikiem 25:21.

W czwartej partii od początku do końca dominowali gospodarze, ich przewaga wynosiła nawet siedem punktów (10:3). Sarnecki i Witczak ze Skry próbowali zniwelować tak dużą stratę, ale jaworzanie dzielnie sie bronili. Ostatni punkt dla gospodarzy zdobył po kiwce Nowak.

W Tie-breaku walka toczyła się punkt za punkt. Na ataki Kordysza i Teplinga szybko odpowiadał Zajder. Od stanu 8:7 jaworznianie nie pozwolili gościom na wyrównanie, o objęciu prowadzenia nie wspominając. W ataku z drugiej linii brylował Nowak, pojedynczy blok postawił Antosik, a na koniec zaatakował Szopa i Kordysz. Przy stanie 14:13 czas wziął trener Łoziński, po którym to spotkanie zakończył wyśmienitym zbiciem Szopa.

MCKiS Energetyk Jaworzno – KPS Skra II Bełchatów 3:2

(24:25, 26:28, 25:21, 25:15, 15:13)

MCKiS Energetyk Jaworzno: Skrzypiński, Antosik, Szopa, Nowak, Tepling, Kordysz, Andrzejewski (libero) oraz Kaźmierski

KPS Skra II Bełchatów: Witczak, Matejczyk, Zajder, Bartodziejski, Maciejewicz, Skolimowski, Dłubała (libero) oraz Sarnecki, Mysera, Błoński, Kotas