Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Trener Zawierucha ocenia fazę zasadniczą

II liga: Trener Zawierucha ocenia fazę zasadniczą

fot. archiwum

Siatkarze drużny KGHM Metraco AZS PWSZ Ikar Legnica, rundę zasadniczą II ligi zakończyli na 9. miejscu. Już po świętach czeka ich bardzo trudna walka o uniknięcie degradacji do III ligi.

 

Ikar latem został poważnie przemeblowany. Z pierwszej szóstki z poprzedniego sezonu został tylko libero Dariusz Popiwczak . Legnicki zespół miał walczyć o awans do 1. ligi. Niestety Ikar grał słabo. Już w grudniu zwolniono trenera. Arkadiusza Stadnika zastąpił Grzegorz Zawierucha . Nowy szkoleniowiec poprawił grę Ikara, ale ze strefy spadkowej wyciągnąć go już nie zdołał. Trenera Grzegorza Zawieruchę poprosiliśmy o ocenę rundy zasadniczej.

 O tym, że skończyliśmy rundę zasadniczą na przedostatnim miejscu w tabeli przesądziła fatalna postawa zespołu w pierwszej rundzie, w której zdobył on tylko cztery punkty (za Stadnika tylko 1 punkt – przyp.red.). W drugiej rundzie było ich już 12. Gdyby w pierwszej rundzie dorobek byłby taki sam – byłoby ich 28. To dałoby 4. miejsce w tabeli, bo czwarty Orion zgromadził ich 27. I dziś przygotowalibyśmy się do spotkań o awans a nie o utrzymanie. Dziś jednak można już sobie tylko gdybać. Podstawowa przyczyna niepowodzenia to skład personalny zespołu, oraz brak stabilizacji formy. Z kilkoma mocnymi zespołami potrafiliśmy wygrać, tak samo jak przegrać z teoretycznie słabszymi. Mimo wszystko uważam, że miejsce Ikara w tabeli rundy zasadniczej nie oddaje jego potencjału sportowego. Gdybym pracował z tą drużyną od lata, walczylibyśmy o pierwszą czwórkę – powiedział lca.pl, trener Ikara Grzegorz Zawierucha .

źródło: sport.lca.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved