Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Poznańscy akademicy pokonani

II liga: Poznańscy akademicy pokonani

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego siatkarze INOVA Cuprum Lubin pokonali na własnym parkiecie AZS UAM Poznań 3:0.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy od początku konsekwentnie realizowali nakreślony plan gry i cały czas utrzymywali dwu, trzy punktową przewagę. Taki stan rzeczy utrzymywał się głównie dzięki bardzo dobrej postawie w ataku Damiana Dykasa , którego nie mógł zatrzymać blok poznański. Dobrze w ataku spisywał się również Marcin Pawlik . Dobre przyjęcie Andrzeja Palińskiego i Marcina Kozara pozwalały lubińskim rozgrywającym, którzy notabene nie mieli w tym meczu najlepszego dnia, Bartkowi Wojnowskiemu i Krzyśkowi Kużdżałowi , tak prowadzić grę, aby na siatce ich atakujący mieli jak najłatwiej.

Drugi set nie rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, przyjezdni od początku uzyskali kilkupunktową przewagę, która utrzymywała się do połowy seta. Szybko wzięte czasy przez trenera lubinian, Piotra Szarejkę , ostre reprymendy dla zawodników, spowodowały, że miejscowi zaczęli odrabiać straty, w czy duża zasługa lubińskich środkowych bloków, Grzegorza Sosińskiego i Pawła Płotnickiego , którzy zdecydowanie poprawili grę na siatce i raz po raz punktowali tym elementem gry. Pierwszy remis w tym secie pojawił się przy stanie 16:16. Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt, do gry „powrócił" również kapitan Marcin Kozar , który zdobył kilka ważnych punktów i to lubinianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa w drugiej partii. 25:23.

Trzeci set lubinianie zaczęli z wysokiego „c". Szybkie 4:0 po efektownych blokach odebrało chyba chęć do gry przyjezdnym, którzy nie podjęli walki w jak się potem okazało ostatniej partii meczu. Wysokie prowadzenie w tej partii pozwoliło lubińskiemu szkoleniowcowi skorzystać z prawie całego składu. W perspektywie zbliżających się meczy w play off, ważne jest, aby mieć ogranych większą liczbę zawodników. Cały mecz zakończył atakiem ze środka Grzegorz Janas .

Sezon zasadniczy zespół z Lubina zakończył na ósmej pozycji. Sytuacja w tabeli pokazuje, że parę niepotrzebnie zgubionych na początku sezonu punktów, pozwoliłoby zawodnikom grać o zupełnie inne cele. Do czwartego miejsca zabrakło zaledwie 6 punktów.

Teraz przez miedziowymi walka o utrzymanie się z rywalem zza miedzy Ikarem Legnica. Walka trwa do trzech zwycięstw. Ten kto okaże się lepszy w tej konfrontacji utrzyma się w lidze, natomiast pokonany będzie się musiał jeszcze dużo namęczyć aby zapewnić sobie II-go ligowy byt.