Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Równia pochyła Jadaru w meczu z Mlekpolem AZS Olsztyn

PP: Równia pochyła Jadaru w meczu z Mlekpolem AZS Olsztyn

"Miłe złego początki", tak podsumować można druzgocące zwycięstwo ekipy Jadaru nad olsztyńskimi akademikami w pierwszym secie. Trzy kolejne i cały mecz, wygrali jednak olsztynianie.

Mecz rozpoczął się od walki punkt za punkt. Zawodnicy obu drużyn popełniali wiele błędów własnych. Po zepsutej zagrywce Grzegorza Szymańskiego zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną (6:8). Znakomita postawa Wojciecha Żalińskiego w ataku oraz dwa asy serwisowe Grzegorza Kokocińskiego pozwoliły radomianom uzyskać czteropunktowe prowadzenie (12:16). W dalszej fazie seta siatkarze Jadaru powiększyli swoją przewagę (15:21). Seta zakończył błąd Pawła Siezieniewskiego. Pierwszą partię zdecydowanie wygrała drużyna z Radomia 25:15.

Od początku drugiej odsłony na parkiecie przeważali olsztynianie. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już 8:4 za sprawą dobrze dysponowanego Szymańskiego. Udane akcje Kocika i Pęcherza pozwoliły radomianom na zmniejszenie strat (14:13). Przy stanie 19:18 kibice obejrzeli bardzo długą i ciekawą wymianę zakończoną skutecznym atakiem Żalińskiego. Końcówka partii dostarczyła wielu emocji, jednak więcej zimnej krwi zachowali gracze z Olsztyna. Seta zakończył atakiem z lewego skrzydła Bjoern Andrae. AZS wygrał 25:23.

Trzecia odsłona rozpoczęła się bardzo pechowo dla siatkarzy z Radomia. Już w trzeciej akcji kontuzji kolana nabawił się Kocik. W jego miejsce pojawił się nominalny atakujący – Marcin Owczarski. Podopieczni trenera Sordyla osiągnęli dwupunktową przewagę (7:5, 11:9). W szeregach akademików świetnie spisywał się Andrae, do którego większość piłek kierował Paweł Zagumny. Kontratak Szymańskiego dał jego drużynie cztery oczka przewagi (20:16). Set zakończył się po dwóch błędach graczy Jadaru. Olsztyn wygrał 25:20 i prowadził już 2:1.

W czwartej partii wyrównana walka toczyła się tylko do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Zespół z Olsztyna coraz lepiej spisywał się w obronie, dzięki czemu wyprowadzał skuteczne kontrataki. Przewaga AZS-u rosła dzięki punktowym atakom Możdżonka i Andrae (16:12, 20:13). W końcówce seta radomianie popełnili kilka błędów własnych, co pozbawiło ich szans na odniesienie zwycięstwa w tym meczu. Olsztyn wygrał tę partię 25:15 i całe spotkanie 3:1.

Najlepszym zawodnikiem wybrano Bjoerna Andrae.

Mlekpol AZS Olsztyn – Jadar Radom 3:1

(15:25, 25:23, 25:20, 25:15)