Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Bosek walczy z chorobą

Bosek walczy z chorobą

Zawsze uśmiechnięty, pełen energii, pomysłów na życie. Jako siatkarz zdobył wszystko. Dziś rozgrywa najtrudniejszy mecz swojego życia. Miejscem zmagań nie jest siatkarski parkiet, ale gliwickie Centrum Onkologii. Ryszard Bosek walczy z nowotworem.

Jestem tu już jakiś czas – lekko uśmiecha się były wspaniały zawodnik i trener, Ryszard Bosek. – Wiedziała o tym rodzina i najbliżsi przyjaciele. Nie chciałem, aby za wiele osób o tym się dowiedziało. Wszyscy zaraz zaczęliby płakać i roztkliwiać nade mną… Tego nie chcę.

Nie ukrywa, że informacja o tym, że jest się chorym na raka, jest trudna do zniesienia. To może zwalić z nóg… – Raptem się dowiadujesz, że „TO” masz i musisz się z „TYM” zmierzyć – wzdycha Bosek. – Wiadomo, że rywal ma nad tobą przewagę. Działa z zaskoczenia. Ale ja się nie poddaję… Wiem, że muszę pokonać to gów…Mimo że leży w szpitalu, doskonale wie, co dzieje się w siatkarskim światku. – W pokoju mam telewizor i laptopa – pokazuje. – Na dole jest kiosk z gazetami, to zawsze sobie przyniosę świeżą prasę. Najwięcej oglądam i czytam w nocy. Śpię w dzień.

Jak długo będzie tu leżał? Ma nadzieję, że już w tym tygodniu wyjdzie do domu. – W czwartek, może w piątek mnie wypuszczą. Tylko nie piszcie, że umieram – uśmiecha się. – Jakoś się trzymam.

* rozmawiał Paweł Rassek (Super Express)

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved