Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Cuprum Lubin wygrał w Trzciance

II liga: Cuprum Lubin wygrał w Trzciance

W ostatnim meczu rundy zasadniczej przed własną publicznością MKS Trzcianka podejmował drużynę z Lubina. Zamiast spodziewanego wyrównanego pojedynku zasłużenie wygrał Cuprum.

Pierwszy set od mocnego uderzenia rozpoczął MDK, Krzysztof Galant ustrzelił zagrywką libero gości – Palińskiego, do tego 2 zakończone kontry i prowadzenie 4-1. Potem obserwowaliśmy wyrównany bój z utrzymującą się przewagą gospodarzy. Przy wyniku 18-15 coś się zacięło w grze MKS-u, na boisku zapanował chaos, kłopoty w przyjęciu miał libero Zahorski, co skrzętnie wykorzystali goście nadrabiając szybko straty by wyjść na prowadzenie 21-20, którego już nie oddali do końca seta.

Kolejny set, to już tylko popis gry gości, którzy rozjechali rozbitych gospodarzy do 18. W trzeciej partii jeszcze MDK próbował walczyć, niestety jednak nie mogli zatrzymać na środku Sosińskiego i na skrzydłach kapitana gości Marcina Kozara . Od 19-18 trzy kolejne punkty zdobył Cuprum. Piłkę meczową gospodarze jeszcze obronili i na zagrywce pojawił się Michał Lipiński , który po raz kolejny swoją zagrywką odrzucił gości od siatki i nadrobił straty do 21-24, niestety kolejną akcję jak i mecz wygrywają lubinianie.

Na pewno po takim meczu sporo do myślenia będzie miał trener Piotr Winkler , o ile nawet wygrana nic gospodarzom nie dawała o tyle postawa zespołu budzi duży niepokój. W ostatnim meczu tej rundy – derbowy pojedynek z Jokerem – ciężko będzie myśleć o korzystnym rezultacie. Pozostaje tylko czekanie na rywala w fazie play-off, a o tym czy będzie to Juventur czy też Morze, dowiemy się w następnym tygodniu.

MKS MDK Trzcianka – Cuprum Lubin 0:3

(24:26, 18:25, 21:25)

MKS : Buczma, Galant, Winkler, Malinowski, Baran, Pankau oraz Zahorski(l), Kowalski, Lipiński, Naplocha.

Cuprum : Sosiński, Wojnowski, Pawlik, Płotnicki, Dykas, Kozar oraz Paliński(l), Buko, Kużdżał.