Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: INOVA Cuprum ponownie lepsze od Morza Bałtyk

II liga: INOVA Cuprum ponownie lepsze od Morza Bałtyk

Po pięciosetowym pojedynku siatkarze INOVA Cuprum Lubin pokonali we własnej hali Morze Szczecin. Choć wygrana na pewno cieszy, to styl gry już raczej nie.

Lubinianie dobrze rozpoczęli pojedynek z Morzem. Szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie (6:3). Potem jednak w zespole coś pękło, słabo funkcjonował lubiński blok, ataki były podbijane przez przyjezdnych, a ich kontrataki skuteczne. W tej odsłonie przyjezdni nie popełniali również błędów w polu zagrywki i chociaż w ataku dobrze spisywali się Marcinowie Pawlik i Kozar to pierwszego seta wygrało Morze 25:21.

To podrażniło gospodarzy. Podobnie jak przed tygodniem zawodnicy Cuprum dość gładko wygrali dwa kolejne sety 25:16 i 25:19. W tym czasie praktycznie cały zespół grał tak, jak tego oczekuje od nich trener i kibice. Bartek Wojnowski kilkakrotnie dobrze atakował z drugiej piłki, a przez cały mecz był chyba jedynym lubińskim zawodnikiem, który dobrze czuł się na zagrywce i swoimi serwisami sprawił wiele problemów gościom. Swoje punkty tradycyjnie dokładał Damian Dykas , który zdobył najwięcej punktów w ataku dla zespołu.

Wydawało się, że kolejny set będzie ostatnim w tym meczu. Szczecinianie znowu jednak zagrali lepiej, a lubinianie popełniali dziwne błędy. Set na korzyść Morza 25:20.

W tie-breaku od początku Cuprum uzyskało przewagę, której nie oddało do końca. Ponownie w bloku pokazali swoją klasę Paweł Płotnicki i Grzegorz Sosiński , w polu dwoił się i troił Andrzej Paliński . Cuprum wygrało seta 15:10, a cały mecz 3:2.

Wygrana na pewno cieszy, choć styl już trochę mniej. Mecz był bardzo dziwny. Pierwszego seta przespaliśmy, dwa kolejne wygrywamy z dużą przewagą. Czwarty przegrywamy na własne życzenie, a w piątym wygrywamy ze sporą przewagą. Daliśmy sobie narzucić styl gry przeciwnikom. Przegrane sety wynikały tylko z naszych błędów. Gdybyśmy byli bardziej skoncentrowani, to wynik byłby inny – podsumował Piotr Szarejko , trener Cuprum.

Cuprum Lubin – Morze Bałtyk Szczecin 3:2
(21:25, 25:16, 25:19, 20:25, 15:10)

MKS INOVA CUPRUM Lubin: Bartłomiej Wojnowski, Marcin Kozar (k), Marcin Pawlik, Damian Dykas, Grzegorz Sosiński, Paweł Płotnicki, Andrzej Palinski (l), Krzysztof Kużdżał, Tomasz Kaczorek, Piotr Buko, Jerzy Zwierko, Grzegorz Janas.

Morze Bałtyk: Sylla, Kolec, Gogol, Jakowczyk, Daleszak, Prusakowski, Ł. Cichosz (l) oraz Paśnik, T. Cichosz