Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Porażka kozieniczan

II liga: Porażka kozieniczan

KKS po raz kolejny traci punkty we własnej hali. Tym razem mocniejszą drużyną okazały się rezerwy AZS-u Olsztyn. Kozieniczanie po próbie podjęcia walki przegrała 0:3.

Pierwszy set zaczął się źle dla gospodarzy. Mimo zdobytego pierwszego punktu w meczu, to olsztynianie zdobyli pięć kolejnych. Przy stanie 1:4 trener Zmitrowicz poprosił o pierwszy czas. Do stanu 8:12 to goście prowadzą grę skutecznie obnażając błędy gospodarzy. Po czym następuje zryw i KKS dobrym odbiorem i skutecznym blokiem doprowadza do remisu, a później wysuwa się na minimalne prowadzenie. Do stanu 19:22 ponownie inicjatywę przejęli goście, lecz kolejny zryw KKS, doprowadza do wyrównania po 24. Gra toczona punkt za punkt z przewagą AZS-u i wkońcu zablokowany atak jednego z kozieniczan kończy pierwszą odsłonę na korzyść gości.

Drugi set to identyczny początek pierwszego seta. Pierwszy punkt należy do gospodarzy, po czym seria błędów i to goście odskakują na kilka punktów, uzyskując tym samym bezpieczną przewagę, aby przez resztę seta kontrolować wynik i w konsekwencji wygrać drugą odsłonę spotkania.

Trzeci set to walka z "samym sobą". Widać było, że w grze kozienickich siatkarzy nie było już wiary i chęci walki. Wzajemne pretensje do siebie, gra na opak – to nie wróżyło nic dobrego. I tak też zakończył się trzeci set.

W całym meczu mimo dość pasywnej postawy gości, zabrakło wiary i walki o punkty. Mecz przy odrobienie chęci można było wygrać – co pokazali zawodnicy KKS-u w pierwszej odsłonie. Podsumowując głosy przybyłych kibiców można stwierdzić iż drużyna gospodarzy już nie ma sił na dalszą walkę w lidzie, mimo że do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki. Za tydzień kozieniczanie wyjeżdżają do Ostrołęki, aby zmierzyć się z liderem. Wynik pozostaję sprawą otwartą, lecz o urwanie choćby jednego seta będzie niesamowicie trudno. Oby w lepszych humorach przyszło zmierzyć się KKS za dwa tygodnie we własnej hali w meczu kończącym pierwszy etap rozgrywek.

KKS Armat Kozienice – AZ UWM II Olsztyn 0:3

25:27, 22:25, 20:25