Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: W Muszynie bez niespodzianki

LSK: W Muszynie bez niespodzianki

Druzyna gwiazd z Muszyny wygrała 3:1 z Energą Gedania Gdańsk. Gospodynie miały problemy jedynie w drugim secie, który przegrały na przewagi.

Mecz rozpoczął się od dobrych zagrań Sylwi Pyci. Na jej ataki odpowiedziały Katarzyna Wellna i Berenika Tomsia. Jednak zawodniczki z Gdańska miały problemy z przyjęciem zagrywki Kamili Frątczak i już na pierwszą przerwę techniczną, Muszynianka schodziła z czteropunktową przewagą. Po powrocie na parkiet sytuacja się odwróciła i to gospodynie nie potrafiły wyprowadzić skutecznych akcji. Utrudniła im to, swoimi trudnymi serwisami Wellna. Przyjezdne wyszły na prowadzenie 16:13. W kilku kolejnych akcjach górą były gospodynie, które szybko odrobiły straty. W tym fragmencie gry, bardzo dobrze prezentowała się Aleksandra Przybysz, która kończyła trudne piłki. Przy stanie 20:20 dwa proste błędy, które zadecydowały o losach tego seta, popełniły podopieczne Leszka Milewskiego. i to Muszynianka wygrała 25:23.

Drugi set rozpoczął się dość niespodziewanie, od wysokiego prowadzenia Gedanii. Gospodynie po raz kolejny nie potrafiły przyjąć zagrywki Katarzyny Wellna i trener Bogdan Serwiński musiał szybko poprosić o przerwę dla swojego zespołu. Przewaga siatkarek znad morza wynosiła w tym fragmencie seta nawet 7 punktów. Podczas drugiej przerwy technicznej na tablicy świetlnej widniały wynik 16:10 dla Energi. Gospodynie zaczęły odrabiać straty dopiero po powrocie na parkiet. Nie przychodziło im to jednak łatwo, gdyż ambitne zawodniczki z Gdańska podbijały wiele piłek. Joanna Mirek, Aleksandra Przybysz czy Dorota Pykosz musiały atakować po kilka razy, aby zdobyć jeden punkt. Punkt po punkcie zmniejszały straty, doprowadzając do stanu 20:20. Seta na przewagi wygrały przyjezdne, a bohaterką końcówki tej partii została Elżbieta Skowrońska, która atakami i blokiem na Pykosz zdobyła trzy ostanie punkty dla swojego zespołu.

Podrażnione siatkarki z Muszyny szybko objęły prowadzenie w kolejnej partii. Mariola Zenik podbijała wiele piłek w obronie, dzięki czemu jej koleżanki mogły przeprowadzać skuteczne kontry. W ataku nie myliły się Kamila Frątczak i Joanna Mirek. Swoje przysłowiowe „trzy grosze” skutecznymi kiwkami dołożyła też Izabela Bełcik. Gospodynie spokojnie kontrolowały przebieg tego seta. Prowadząc 11:6, 15:11 i 20:15. Trener Milewski wprowadził na parkiet Natalię Kondracjewą, Kingą Kasprzak i Agatę Durajczyk, ale i one nie zdołały odwrócić losów tej partii, którą Muszynianka wygrała 25:21.

Trzy pierwsze punkty w czwartej partii zdobyły zawodniczki Gedanii. Kolejne pięć piłek padło jednak łupem gospodyń. Po przerwie technicznej przewaga Muszynianki rosła punkt po punkcie. Katarzyna Wellna i Natalia Nuszel nie były już tak skuteczne w ataku, jak wcześniej. Berenika Tomsia i Natalia Ziemcowa miały problemy z przebiciem się przez blok Doroty Pykosz czy Sylwii Pyci. Bogdan Serwiński mógł więc spokojnie obserwować poczynania swoich podopiecznych z ławki. Mecz atakiem w aut zakończyła Wellna.

Najbardziej wartościową zawodniczką spotkania została wybrana kapitan muszyńskiego zespołu – Aleksandra Przybysz.

Muszynianka Muszyna – Energa Gedania Gdańsk 3:1

(25:23, 26:28, 25:21, 25:17)

Muszynianka: Pykosz, Przybysz, Pycia, Bełcik,. Mirek, Frątczak, Zenik (libero) oraz Karczmarzewska-Pura, Śrutowska

Gedania: Wellna, Nuszel, Skowrońska, Kasprów, Tomsia, Ziemcowa, Siwka (libero) oraz Kondracjewa, Kasprzak, Durajczyk