Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Winiary za burtą

LM: Winiary za burtą

Siatkarki Winiar Bakalland Kalisz przegrały swój rewanżowy mecz I rundy play-off Ligi Mistrzyń z holenderskim Dela Martinus Amstelveen 0:3. W pierwszym spotkaniu kaliszanki wygrały tylko 3:2 i odpadły z dalszych rozgrywek pucharowych.

Początek meczu był niezwykle obiecujący dla kaliszanek, które głównie po atakach Anny Barańskiej prowadziły aż 8:2. Z minuty na minutę przewaga kaliszanek zaczęła topnieć i przy stanie 13:13 gospodynie zdobyły punkt, który dał im pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. Końcówka była dość wyrównana, a o losach seta zadecydowało nieudane zbicie Anny Woźniakowskiej i skuteczna kontra Debie Stam, dzięki której Holenderki wygrały 30:28.

Drugi set od początku fatalnie się ułożył dla podopiecznych Igora Prielożnego. Po kiwce Riette Fledderus gospodynie prowadziły 4:1, a kaliszanki ani na moment nie zbliżyły się do rywalek. Po kolejnych akcjach w wykonaniu Alice Blom oraz błędach po kaliskiej stronie podopieczne Avitala Selingera miały ośmiopunktową przewagę (17:9). Chwilę później cień szansy dla mistrzyń Polski na powodzenie w tej partii dała zagrywka Anny Barańskiej, która zaliczyła dwa asy serwisowe (18:15 dla Dela Martinus). Nie pomogło to jednak kaliszankom, które w następnych akcjach popełniały masę błędów, w rezultacie czego po zbiciu Francien Huurman przegrały drugą odsłonę do 18.

Trzeci set był bliźniaczo podobny do poprzedniego. Siatkarki Winiar grały bez wiary w osiągnięcie korzystnego wyniku, a po stronie holenderskiej szalała rezerwowa Alice Blom. Gospodynie prowadziły 8:3 i 11:5, by w połowie partii zwiększyć przewagę do dziewięciu oczek (19:10). Po ataku Debie Stam zawodniczki z Amstelveen miały pierwszą piłkę meczową przy stanie 24:17. Podopieczne Igora Prielożnego nie obroniły się, bowiem w aut zbiła Barańska, dzięki czemu mistrzynie Holandii zyskały awans do drugiej rundy Playoff Ligi Mistrzyń.

Dela Martinus Amstelveen (NED) – Winiary Kalisz (POL) 3:0

(30:28, 25:18, 25:17)

pierwszy mecz 3:2 dla Winiar

awans: Dela Martinus Amstelveen

Składy:

Dela: K. Staelens, Huurman, C. Staelens, Flier, I. Visser, Stam oraz van Tienen (l), Orsel, Fledderus, Blom

Winiary: Barańska, Dziękiewicz, Woźniakowska, Spalova, Horka, Godos oraz Fernanda (l), Owczynnikowa, Żebrowska, Wojcieska

Sędziowali: R. Godoy Alonso (Hiszpania) oraz T. Rietfort (Niemcy)