Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejne zwycięstwo Trefla

Kolejne zwycięstwo Trefla

Tylko 75 minut potrzebowała drużyna z Gdańska, by uporać się z Orłem Międzyrzecz. Aktualny lider I ligi powtórzył wynik z rundy pierwszej i ponowne wygrał w stosunku 3:0.

W 18 kolejce doszło do spotkania beniaminków, grających jednak zupełnie o inne cele. Trefl bowiem ma w swoich planach awans do rundy play-off z pierwszego miejsca, z kolei międzyrzeczanie są już myślami przy barażach. Każdy wygrany set gospodarzy byłby więc swoistą niespodzianką.

Goście przystąpili do spotkania w nieco eksperymentalnym składzie. Miejsce Wojciecha Winnika zajął Dawid Suski, a Jarosława StancelewskiegoDariusz Szulik. Z kolei międzyrzeczanie, ze względu na kontuzję stawu skokowego Adriana Hunka, rozpoczęli ze środkowym Pawłem Dziekanowskim.

Pierwsza odsłona dostarczyła wielu emocji kibicom, bowiem Orły postawiły wysoko poprzeczkę swoim rywalom. Gospodarze od razu odskoczyli na 4:1. W tym momencie o czas poprosił trener Wojciech Kasza. Po przerwie Trefl rozpoczął gonitwę za przeciwnikiem i już po chwili było po 9. W ataku po stronie gości brylował Krzysztof Kocik, z kolei w szeregach Orła bardzo dobrze radził sobie Wojciech Wesołowski. W środkowej części seta żadnemu z zespołów nie udało się odskoczyć na więcej niż trzy punkty. Partia ta znalazła dopiero rozstrzygnięcie w końcówce. Przy stanie po 22:22 doświadczenie zawodników przyjezdnych wzięło górę. Ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Wojciech Szczurowski, z kolei zawodnicy Orła mieli wyraźne problemy ze skończeniem ataku i po 25 minutach walki to gdańszczanie wygrali 25:23.

Partia numer dwa była wyrównana tylko do stanu po 3. Goście złapali wiatr w żagle, a z Orłów z minuty na minutę coraz bardziej schodziło powietrze. Trefl był lepszy w każdym elemencie siatkarskiej sztuki i zdobywał coraz większą przewagę. Orły nie miały żadnego pomysłu, by powstrzymać rozpędzonych gdańszczan. Ze środka siatki bezlitośnie punktowali rywala Witold Chwastyniak oraz Dariusz Szulik a w ataku nie do zatrzymania był Krzysztof Kocik. Trener gospodarzy Andrzej Stanulewicz próbował jeszcze ratować się zmianami. W miejsce Gacy oraz Jakubczaka pojawili się Kamil Sekuła oraz Wojciech Janas, za WesołowskiegoWojtysiak,a w miejsce rozgrywającego Grzegorza PająkaKonrad Krzywiecki. Nie byli oni jednak w stanie zmienić oblicza gry i ostatecznie ta partia także padła łupem gości (25:18).

Trzeci set rozpoczął Orzeł w swoim wyjściowym składzie. Międzyrzeczanie rozpoczęli go od prowadzenia 3:1, a na przewagę tą wyprowadził swój zespół Michał Jakubczak, który zdobył dwa punkty bezpośrednio z zagrywki. Później już było tylko gorzej. Orły kompletnie nie potrafiły znaleźć recepty na świetnie grających gdańszczan i dalszy set toczył się praktycznie już do jednej bramki. Gospodarze mieli problemy z przyjęciem zagrywki, a atakujący Orłów zazwyczaj nadziewali się na wysoki blok gdańszczan. Ostatecznie ta partia zakończyła się pewnym zwycięstwem Trefla 25:15.

Dariusz Szulik (środkowy Trefla Gdańsk): Z takimi drużynami jak Międzyrzecz, nie ubliżając oczywiście temu zespołowi, gra nam się trudno.Wiadomo,że my takie spotkanie musimy wygrać, a rywal chce pokazać maksimum swoich możliwości i szczególnie się mobilizuje. My dzisiaj cały czas kontrolowaliśmy przebieg spotkania i z wyniku jestem bardzo zadowolony. Zostały nam jeszcze dwa mecze u siebie. Gramy z Gwardią Wrocław i KS Poznań i na pewno podejdziemy do nich maksymalnie skoncentrowani.Chcemy przystąpić do play-offów z pierwszego miejsca i oby nam się to udało.

Wojciech Wesołowski (kapitan Orła Międzyrzecz): Jeśli chodzi o mnie to ze wszystkimi chłopakami z Trefla się znam, bo graliśmy na parkietach w całej Polsce i można było oczekiwać od nich takiej postawy, jaką zaprezentowali w dzisiejszym meczu. U nas ciężko było wywnioskować, po miesięcznej przerwie, jak zagramy. Według mnie słabo zagraliśmy w bloku oraz mało piłek wybraliśmy w obronie, bo w ataku nie było aż tak źle.

Orzeł Międzyrzecz – Trefl Gdańsk 0:3

(23:25, 18:25, 15:25)

Składy:

Orzeł: Pająk, Pajor, Dziekanowski, Gaca, Jakubczak, Wesołowski, Pachliński(l) oraz Sekuła, Janas, Krzywiecki, Wojtysiak

Trefl: Chwastyniak, Szczurowski, Suski, Szulik, Drabkowski, Kocik, Serafin(l) oraz Winnik