Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Ikar bez szans w meczu z Cuprumem Lublin

II liga: Ikar bez szans w meczu z Cuprumem Lublin

fot. archiwum

Ikar Legnica przegrał na własnym parkiecie w derbach Zagłębia Miedziowego z Cuprum Lubin 0:3. Legniczanie zagrali katastrofalnie słabo. Cuprum na ogranie Ikara potrzebował niespełna godziny.

Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego mój zespół zagrał tak tragicznie. W piątek na treningu chłopaki prezentowali się z bardzo dobrej strony. W najgorszych snach nie spodziewałem się takiego przebiegu meczu i takiego wyniku – przyznał po meczu trener Ikara Grzegorz Zawierucha . – Przegraliśmy na własne życzenie. Właściwie to z samym sobą. Tyle straconych punktów po własnych błędach nie mieliśmy od kiedy pracuję z tym zespołem – dodał szkoleniowiec legniczan.

 

Trudno z trenerem Zawieruchą się nie zgodzić. Wystarczy analiza statystyk pierwszego seta. W nim Ikar zanotował aż 12 błędów własnych. Do tego doszła fatalna gra blokiem. W pierwszym secie legniczanie nie zdobyli tym elementem gry ani jednego punktu! 

Gdybyśmy wygrali pierwszego seta, to ten mecz mógłby potoczyć się całkiem inaczej – narzekał Adam Pietrzak , który obok Sławomira Berkowskiego i Dariusza Popiwczaka był wyróżniającym się zawodnikiem Ikara w tym meczu.

 

I faktycznie. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Ikar prowadził 23:22 i wydawało się, że wygra tę partię. Niestety Cuprum zdobyło trzy punkty z rzędu i objęło prowadzenie. O secie drugim i trzecim legniczanie muszą jak najszybciej zapomnieć. Legnicki zespół zagrał w nich jak w najgorszym okresie tego sezonu, gdy trenerem był jeszcze Arkadiusz Stadnik . Bez wiary w swoje umiejętności, zwycięstwo i sportowej złości.

 

Prawda jest taka, że ta porażka pozbawiła nas na 90 procent szans na zakończenie fazy zasadniczej na miejscach 5-6. Musimy przygotowywać się do walki o utrzymanie się w play out. Taka jest brutalna prawda – powiedział lca.pl, trener Grzegorz Zawierucha .

 

W sobotni wieczór w hali przy ulicy Wierzyńskiego nie wszyscy legniczanie byli załamani. Triumfowali legniczanie występujący w barwach Cuprum czyli: Marcin Kozar , Paweł Płotnicki oraz Marcin Pawlik . A przede wszystkim szkoleniowiec Cuprum Piotr Szarejko , który w Ikarze spędził całą zawodniczą karierę, a rozpoczynał trenerską.

 

Mobilizowałem swój zespół na te derby, ale nie jakoś specjalnie, że to mecz z Ikarem Legnica. Chłopcy wiedzieli przecież, że są nam potrzebne punkty – powiedział lca.pl, trener Piotr Szarejko , który w wygranej swojego zespołu miał spory wkład. Szkoleniowiec ten bardzo dobrze zna Krzysztofa Lewickiego z Ikara. Trenował go jeszcze w poprzednim sezonie w Chrobrym Głogów. I to właśnie na tego zawodnika jego podopieczni serwowali większość piłek.

 

Krzysiek nie wytrzymał tego obciążenia. Gdybym był na miejscu trenera Szarejki podjąłbym taką samą decyzję – przyznał Zawierucha.

 

KGHM Metraco AZS PWSZ Ikar Legnica – Inova Cuprum Lubin 0:3

(23:25, 17:25, 16:25)

 

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. I, II ligi mężczyzn

źródło: lca.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved