Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W Legnicy czas na siatkarskie derby

W Legnicy czas na siatkarskie derby

fot. archiwum

W sobotę spotkanie, na które fani w Legnicy długo czekali. KGHM Metraco AZS PWSZ Ikar Legnica zmierzy się z sąsiadem zza miedzy - Cuprum Lubin.

 

Zarówno Ikar jak i beniaminek drugiej ligi Cuprum Lubin walczą w tym sezonie o utrzymanie się. Legniczanie aktualnie zajmują 8. miejsce, a Cuprum 9. Ikar ma cztery punkty więcej. Do bezpiecznego 6. miejsca podopieczni trenera Grzegorza Zawieruchy tracą już tylko pięć punktów. – Dlatego mecz z Cuprum musimy wygrać i to za trzy punkty. Nikt w klubie nie dopuszcza innego scenariusza – powiedział Andrzej Hajduk z zarządu Ikara.

 Mecz z Cuprum nie będzie jednak zwykłym pojedynkiem o ligowe punkty. W zespole z Lubina czołowe role odgrywają przecież wychowankowie Ikara: Piotr Buko , Marcin Kozar i Paweł Płotnicki . Trenerem Cuprum jest również legniczanin, doskonale znany kibicom Piotr Szarejko . Popularny "Szary" przez wiele lat występował w Ikarze. W tym klubie też rozpoczynał swoją karierę trenerską. Ponad dwa lata temu działacze Ikara podziękowali mu za pracę i na jego miejsce zatrudnili Arkadiusza Stadnika . Tego ostatniego w Legnicy już nie ma. Jest za to przyjaciel Szarejki z boiska – Dariusz Popiwczak , który nadal pełni kluczową rolę w Ikarze.

 

Paradoksalnie w Cuprum jest więcej legniczan niż w naszej drużynie. Na pewno jednak nie zabraknie nam dodatkowej motywacji w tym meczu. Chłopcy wiedzą dobrze, że to derby i jaki jest ciężar gatunkowy tego meczu. Poza tym drużyna pała chęcią rewanżu, za porażkę 0:3 w pierwszej rundzie w Lubinie. Myślę, że wygra ta drużyna, która lepiej zniesie obciążenie psychiczne. Szanse obu drużyn oceniam po pięćdziesiąt procent – powiedział Dariusz Popiwczak .

źródło: lca.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved