Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Beniaminek urwał seta w Kaliszu

LSK: Beniaminek urwał seta w Kaliszu

Beniaminkowi Ligi Siatkówki Kobiet z Dąbrowy Górniczej nie udało się sprawić niespodzianki w Kaliszu. Mistrzynie Polski oddały tylko jednego seta, wygrywając spotkanie 3:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Dąbrowy Górniczej, które po ataku Anny Białobrzeskiej prowadziły 3:1. Jednak kolejne trzy akcje na swoją korzyść rozstrzygnęły kaliszanki. Po bloku Heleny Horki na Białobrzeskiej było 4:3. Z czasem przewaga Winiar była coraz wyraźniejsza – 9:5, 13:8. W tym fragmencie świetnie zagrywała Anna Barańska, która zaliczyła jednego asa. Po zbiciu skutecznie grającej Horki podopieczne Igora Prielożnego osiągnęły sześciopunktową przewagę (20:14), którą utrzymały już do końca tej partii, zakończonej blokiem czeskiej skrzydłowej na Magdalenie Piątek.

Po skutecznych atakach Anny Woźniakowskiej w drugim secie gospodynie prowadziły 5:1. Podopieczne Wiesława Popika dzielnie walczyły z mistrzyniami Polski i po bloku Piątek na Izabeli Żebrowskiej zdobyły punkt kontaktowy (9:8). Kaliszanki zdołały odskoczyć na trzy punkty (15:12), by po chwili dzięki zagrywce Małgorzaty Lis ponownie zrobił się wynik kontaktowy (16:15). Więcej koncentracji w końcówce zachowały siatkarki Winiar, które od stanu 19:17 zdobyły pięć punktów z rzędu, m.in. po dwóch blokach Żebrowskiej na Marzenie Wilczyńskiej. Przyjezdne obroniły pierwszą piłkę setową po zbiciu Piątek, ale w kolejnej akcji kapitalną krótką popisała się Dziękiewicz i set ponownie padł łupem Winiar.

W trzeciej odsłonie dość długo żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć rywalkom. Do stanu 8:8 wynik oscylował w okolicach remisu. Wówczas po błędzie Wilczyńskiej i ataku z piłki przechodzącej w wykonaniu Dziękiewicz, kaliszanki po raz pierwszy w tej odsłonie osiągnęły dwupunktową przewagę. W takim samym stosunku podopieczne Igora Prielożnego prowadziły na drugą przerwę techniczną. Przy stanie 17:16 dla Winiar podopieczne Wiesława Popika poprawiły grę w obronie, co poskutkowało zdobyciem pięciu punktów z rzędu. Fantastycznie na siatce grała wówczas Karolina Pazderska, a na rozegraniu prym wiodła Ewa Cabajewska. Kiedy Helena Horka zablokowała Ewelinę Sieczkę (23:21 dla MKS) wydawało się, iż kaliszanki są w stanie powalczyć w tym secie o korzystny rezultat. Tak się jednak nie stało, bowiem kolejne dwie akcje wygrały przyjezdne.

Od prowadzenia 5:0 kaliszanki zaczęły czwartą partię. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej nie mogły sobie poradzić z odbiorem zagrywki Anny Woźniakowskiej. Podopieczne Igora Prielożnego w kolejnych akcjach utrzymywały dość bezpieczną przewagę (8:3, 11:6, 15:10). Po ataku Heleny Horki miały już sześć oczek więcej od rywalek (17:11). Zawodniczki beniaminka LSK nie były w stanie dogonić gospodyń, które od stanu 20:14 zdobywały punkt za punktem, w efekcie wygrywając po autowym zbiciu Piątek.