Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > III liga: Salos Legionowo zagra w barażach o II ligę

III liga: Salos Legionowo zagra w barażach o II ligę

W ubiegłą niedzielę trzecioligowa drużyna Salosu Legionowo zapewniła sobie awans do półfinału o II ligę kobiet. Tym bardziej liczy się fakt, iż "Salosianki" dokonały tego nie grając jeszcze ostatniego meczu. Ostatni mecz przed półfinałami Salos rozegra we własnej hali.

Wyjazdowy mecz z drużyną z Siedlec nie należał do łatwych spotkań. W pierwszym secie wszystko szło po myśli trenera Aleksandra Miętka. Mocna zagrywka i skuteczne ataki, bez problemu wyeliminowały przyjęcie i obronę drużyny Siedlec, co dało efekt końcowy 25:17.

Druga partia była zdecydowaną przeciwnością poprzedniej. Legionowski zespół stał w miejscu, zaś na parkiecie brylowały zawodniczki Ósemki. Blok gospodyń był dla Legionowianek nie do przejścia. Ciężko było im nawet wyasekurować jakąkolwiek piłkę. Wynik 25:13 dla Siedlec mówi sam za siebie.W trzecim secie wszystko zaczęło się od początku, na parkiecie ponownie pojawiła się Aleksandra Chmielewska, która została zmieniona w poprzednim secie. Zawodniczki Salosu doskonale zdawały sobie sprawę, że od baraży dzieli je tylko jeden wygrany set. Na boisku od początku widać było mobilizację każdej z nich, co dało bardzo dobry efekt. W tej partii doskonale do gry włączyły się środkowe Marta Jonak i Marta Bronisz, które nie odpuszczały żadnej przechodzącej piłki i skutecznie je kończyły, szczególnie w końcówce seta. Na boisko powróciła również Magda Słodowik, pięknie omijając blok Siedlczanek. Bardzo wyrównana końcówka seta ostatecznie należała do legionowskiej drużyny(25:17). Wiadomo już było, że Salos Legionowo będzie grał o II ligę.

Ostatnia odsłona to siatkarskie widowisko. Zgromadzeni kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Piękne i długie akcje, świetne obrony – zarówno z jednej jak i z drugiej strony siatki, to najbardziej charakterystyczne momenty tego seta. Żadna z drużyn nie odpuszczała, choć Siedlce tak na prawdę grały już tylko o honor. Na początku seta zdecydowanie prowadziły gospodynie, jednak bo bardzo dobrym wejściu na zagrywkę Marty Bronisz, Legionowianki zdołały odrobić straty i wyrównać wynik. Dalej było już coraz lepiej, Salos zdołał odbić się z trzypunktowej przewagi i dojść do stanu 23:23 i ostatecznie wyjść na prowadzenie. Ostatni punkt zdobył blok Bronisz-Grzanka.

Niewątpliwym wsparciem dla „Salosianek” byli licznie zgromadzeni legionowscy kibice. Taki doping był niemal siódmym zawodnikiem na boisku i na pewno przyczynił się do podniesienia morale drużyny w trzecim secie.

Ostatni mecz przed półfinałami Salos Legionowo rozegra we własnej hali specjalnie dla kibiców. Jest to możliwe tylko dzięki uprzejmości trenera drużyny Ateny Warszawa, który zgodził się by mecz rewanżowy ponownie rozegrać w Legionowie. Prawdopodobny termin meczu to piątek 29.02 o 20.30. Więcej informacji na ten temat można będzie znaleźć na stronie www.salos.eu

Ósemka Siedlce – Salos Legionowo 1:3

(17:25; 25:13; 17:25; 23:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved