Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Przegrana olsztynian w Modenie

Challenge Cup: Przegrana olsztynian w Modenie

Zespół Mlekpolu AZS Olsztyn przegrał pierwszy mecz 1/4 finału Challenge Cup. Akademicy ulegli 1:3 włoskiej Pallavolo Modena. Rewanż odbędzie się za tydzień w Hali Urania. Stawką pojedynku będzie udział w półfinale.

Pierwszy set rozpoczął się od mocnego uderzenia zawodników Pallavolo Modena. Na przerwie technicznej olsztyńscy zawodnicy przegrywali już czterema punktami (8:4). W dalszej części gry polska drużyna popełniła sporo błędów własnych, co skutecznie wykorzystali włoscy atakujący. Przy stanie 12:5 o czas poprosił Ireneusz Mazur. Nie wytrąciło to jednak z równowagi zespołu z Modeny. W ataku świetnie spisywali się Sartoretti oraz Dennis. Przewaga włoskiej ekipy wzrosła na drugiej przerwie technicznej już do siedmiu piłek (16:9). Dalsza gra obu zespołów opierała się głównie na banalnych siatkarskich błędach. Set zakończył się autową zagrywką Szymańskiego 25:20.

Druga odsłona meczu ukazała, jak zaskakująca potrafi być siatkówka. Od samego początku na prowadzenie wyszli zawodnicy z Warmii i Mazur. Na pierwszą przerwę techniczną, po skutecznym ataku Tanika, olsztynianie prowadzili już 8:3. W dalszej partii to właśnie zawodnicy Mlekpolu częściej kończyli piłki, co pozwoliło na systematyczne zwiększanie różnicy punktowej. W ataku świetnie sprawował się Szymański oraz Andrae. Po drugiej przerwie technicznej (16:9) inicjatywę przejęli zawodnicy z Modeny. Olsztyńscy siatkarze zaczęli popełniać błędy na środku siatki, co wykorzystał Sartoretti oraz Murilo Endres (19:15). Sytuacja uległa zmianie, gdy zablokowany został Sartoretti (blok Grzyba oraz Szymańskiego). Pozwoliło to siatkarzom Mlekpolu odzyskać równowagę i wygrać tę partię spotkania 25:20.

Początek trzeciej części meczu był bardzo wyrównany. W ataku wyróżniał się Sartoretti, a po stronie Mlekpolu Tanik oraz Możdżonek. Gra zmieniła się po pierwszej przerwie technicznej (7:8). Świetne ataki Szymańskiego pozwoliły na uzyskanie dwupunktowej przewagi (13:11). Przy prowadzeniu olsztyńskiego zespołu 17:14 w polu zagrywki pojawił się Heller. Jego mocne serwy odrzuciły polski zespół od siatki, co uniemożliwiło zawodnikom wyprowadzenie skutecznej akcji. Włosi doprowadzili do wyrównania (20:20). Końcówka seta była bardzo nerwowa, dochodziło do kłótni pomiędzy zawodnikami a arbitrami. Zdenerwowanie siatkarzy przełożyło się na ich grę, po dwóch autowych atakach Andrae oraz Szymańskiego set wygrali zawodnicy z Modeny 29:27.

Czwarty set należał do włoskiej ekipy, która od początku dyktowała grę. Zespół z Olsztyna nie mógł otrząsnąć się po przegranej w poprzedniej partii. Po świetnych atakach Dennisa, na pierwszej przerwie technicznej zawodnicy Pallavolo prowadzili już dwoma punktami (8:6). Skuteczne ataki Murilo oraz Sartorettiego pozwoliły na powiększanie różnicy punktowej (16:11). Po wznowieniu gry inicjatywę przejęli zawodnicy Mlekpolu. Ataki Tanika oraz blok Możdżonka pozwoliły nieco odrobić straty. Nie wystarczyło to jednak, aby zatrzymać zespół z Modeny. Atak Murilo zakończył tę odsłonę meczu 25:21, a całe spotkanie wynikiem 3:1.

Pallavolo Modena – Mlekpol AZS Olsztyn 3:1

(25:20, 20:25, 29:27, 25:21)

Mlekpol: Szymański, Tanik, Grzyb, Zagumny, Andrae, Lambourne (l), Możdżonek, Ruciak

Modena: Luca Tencati, Heller, Ricardo, Dennis, Sartoretti, Donadio (l), Murilo Endres