Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Występy Edyty Rzenno pod znakiem zapytania

Występy Edyty Rzenno pod znakiem zapytania

fot. archiwum

Piast Szczecin do końca rundy zasadniczej będzie musiał sobie radzić bez 24-letniej środkowej Edyty Rzenno. Pod dużym znakiem zapytania jest jej gra w play-off.

Niebezpiecznego urazu oka Edyta Rzenno doznała przed niespełna miesiącem, podczas spotkania z Wisłą Kraków. Teraz do zdrowia wraca w rodzinnym Brzesku. – Wszystko jest w porządku, ale lekarze zalecają oszczędny tryb życia. Oprócz tego cały czas biorę lekarstwa, które mają wzmocnić naczynia oka – mówi.

 

Rzenno chciałaby wrócić na parkiety w decydującej fazie rozgrywek, ale… – Według lekarzy rekonwalescencja po tego typu urazie może potrwać nawet parę dobrych miesięcy. W tym czasie nie ma mowy o jakimkolwiek wysiłku, siłownia nie wchodzi w rachubę. Mówiąc obrazowo, Edyta ma nawet zakaz schylania się – martwi się szkoleniowiec Piasta Marek Mierzwiński . 

Brak Edyty to poważne osłabienie. Oprócz niej, trener ma do dyspozycji jeszcze dwie nominalne środkowe, Marlenę Zielonkę i Paulinę Rolińską . Ta druga wraca do treningów po operacji wyrostka robaczkowego. – Całkiem nieźle wygląda, ale nie spodziewajmy się rewelacyjnej gry po kilku tygodniach całkowitego wyłączenia z zajęć – mówi Mierzwiński.

 

Brak trzeciej środkowej zawęża pole manewru. Na tej pozycji testowane były już przyjmująca Anna Związek i atakująca Katarzyna Bury . – O wiele łatwiej byłoby się przestawić środkowej na skrzydłową. Dziewczyny narzekają, że nie najlepiej czują się na środku, i nie ma się czemu dziwić. Najważniejsze, żeby zespół przetrwał najbliższy mecz ze Skrą Bełchatów, później mamy teoretycznie słabszych przeciwników – uważa szkoleniowiec.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved