Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Środkowa bloku na wagę… walki o awans

Środkowa bloku na wagę… walki o awans

fot. archiwum

Siatkarki Piasta Szczecin zagrają z Sokołem Chorzów w najbliższą sobotę w meczu I ligi. Zespół ma kłopoty ze środkowymi bloku. W sobotnim spotkaniu na pewno nie wystąpią Paulina Rolińska oraz Edyta Rzenno.

Mająca też kłopoty ze zdrowiem inna siatkarka na tej pozycji Marlena Twaróg zagra, ale kto będzie drugą zawodniczką na środku siatki?

 

Albo Katarzyna Bury albo Anna Związek – mówi trener Piasta, Marek Mierzwiński . – Czyli któraś ze skrzydłowych . 

Nie zadzwonią

 

Piast szuka więc środkowej we własnym gronie, a może warto byłoby pomyśleć o kimś spoza klubu? Szczecińskiego klubu nie stać na wielki transfer, ale może mógłby namówić do gry swą byłą zawodniczkę, a potem siatkarkę Chemika Police, Adrianę Król (panieńskie nazwisko Wychowanek)? Król obecnie uczy wychowania fizycznego w katolickim gimnazjum i gra towarzysko w rozgrywkach Szczecińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

 

Nie sądzę, aby ktoś do niej zadzwonił – uważa Mierzwiński. – Mamy problem z wypłatami dla obecnych siatkarek, a przecież Adriana nie zgodzi się trenować i grać za darmo. Nie mamy argumentów, by próbować nakłonić ją do występów .

 

A co na to sama siatkarka?

 

Nie sądzę, aby była taka propozycja – stwierdziła. – Nie za wiele wiem o problemach Piasta z zawodniczkami, bo ostatnio rzadko mam czas, by przeczytać gazety. Dlatego tylko życzę środkowym Piasta dużo zdrowia .

 

Czy jednak Król nie ma ochoty pograć znowu w prawdziwym ligowym klubie?

 

Teoretycznie mogłabym grać, bo jak się trenowało jakąś dyscyplinę 18 lat to trudno naraz przestać – mówi. – Tym bardziej, że żadnych kłopotów ze zdrowiem nie mam. Zrezygnowałam z gry w Chemiku, bo musiałabym grać praktycznie za koszty podróży do Polic. Na pewno mam sporą przerwę, lecz chyba nie potrzebowałabym wiele czasu, by wrócić do niezłej dyspozycji .

 

Utrzymać się w czwórce

 

Przypomnijmy, że siatkarki Piasta zajmują w tabeli trzecie miejsce mając trzy punkty przewagi nad Sokołem, z którym teraz się zmierzą oraz sześć nad Skrą Bełchatów i Budowlanymi Toruń.

 

Musimy zrobić wszystko, by nie wypaść poza pierwszą czwórkę, która walczyć będzie w fazie play off o awans – mówi krótko trener Mierzwiński.

 

Autor tekstu – Krzysztof Dziedzic – Głos Szczeciński

źródło: gs24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved