Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Powtórka mile widziana, ale czy możliwa?

Powtórka mile widziana, ale czy możliwa?

W 17. kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi bielscy siatkarze zmierzą się w wyjazdowej potyczce z liderem – Treflem Gdańsk. Czy dojdzie do niespodzianki?

Różnica w ilości zdobytych punktów oraz dystans dzielący oba zespoły w tabeli dobitnie wskazują kto jest faworytem sobotniej potyczki. Gdańszczanie mają w dorobku 37 punktów i są kandydatem numer jeden do wygrania rozgrywek fazy zasadniczej. – I jednym z głównych faworytów do awansu do PLS – dodaje Grzegorz Wagner, trener siatkarzy BBTS-u. – Trefl jest drużyną budowaną konsekwentnie od dwóch lat z myślą właśnie o występach w krajowej elicie. My z kolei gramy o zupełnie inne cele – zaznacza szkoleniowiec bielszczan.

Z perspektywy 8. pozycji w ligowym rankingu, przy 21-punktowej zdobyczy, wydaje się, że bielszczanie wyjeżdżają do Gdańska „skazani na pożarcie”. Podobnie jednak rzecz miała się przed spotkaniem I rundy, a tymczasem bielscy siatkarze stali się sprawcami jednej z największych sensacji w tej fazie rozgrywek. BBTS Siatkarz-Original pokonał na własnym boisku Trefla 3:0.Przyznam, że był to chyba nasz najlepszy mecz w tamtej rundzie – mówi G.Wagner. – Zresztą całe spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie. Przez pierwsze dwa sety toczyła się bardzo zacięta walka, którą udało się nam wygrać w końcówkach. Gdańszczanie „pękli” dopiero w trzeciej odsłonie, ale całe spotkanie mogło zadowolić poziomem każdego kibica siatkówki.

Czy zatem możliwa jest powtórka tego rezultatu? – Pamiętajmy, że to Trefl dysponuje atutem własnego boiska i znacznie większym możliwościami kadrowymi – odpowiada trener BBTS-u. – W mojej kadrze jest raptem jedenastu zawodników, w tym nadal zmagający się z kontuzją Michał Jaszewski. Owszem, w meczu z Orłem Międzyrzecz pojawił się na moment na parkiecie, ale nie chciałbym w sobotę ryzykować pogłębienia się jego kontuzji. Zdrowy Michał będzie bardziej przydatny i potrzebny zespołowi w kolejnych spotkaniach. Niemniej postaramy się podjąć walkę z faworytem – deklaruje G.Wagner.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved