Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Ważna wygrana Oriona Sulechów

II liga: Ważna wygrana Oriona Sulechów

Siatkarze Oriona podejmowali ostatnią drużynę w tabeli Cuprum Lubin. To był drugi mecz tego dnia w którym lubuska drużyna z podejmowała zespół z Dolnego Śląska.

Wcześniej tuż „za miedzą” akademicy z Zielonej Góry podejmowali Ikara Legnica. Nie był to jednak jedyny wspólny mianownik tych dwóch spotkań bo oto właśnie Ikar Legnica będzie przyszłotygodniowym rywalem Oriona w czternastej kolejce spotkań. Nic więc dziwnego, że trener Paweł Raczyński wykorzystał trzygodzinną różnicę między rozpoczęciem obu spotkań i udał się do Zielonej Góry aby podglądać ekipę z Legnicy. Jego zespół nie zagrał co prawda, aż tak efektownie jak lider tabeli, ale efekt końcowy był podobny.

Spotkanie rozpoczęło się od mało widowiskowych akcji z jednej i z drugiej strony siatki. Jakby i jedni i drudzy bali się zrobić pierwszy krok w postaci mocnego ataku. Kilka pierwszych punktów padło po „kiwkach”. Nieco później gra się ożywiła ale wynik długo oscylował wokół remisu. Tak było, aż do momentu kiedy gospodarze dali się złapać kilkakrotnie blokiem i Cuprum odskoczył na 13:16. Miejscowi siatkarze próbowali zmniejszyć tę przewagę, ale to cały czas Lubinianie byli górą, aż do…piłki setowej. Przy stanie 22:24 na zagrywce w szeregach Oriona pojawił się Piotr Haładus a goście zaczęli popełniać lawinowo błędy w ataku. Najpierw Płotnicki , później dwukrotnie Dykas a w końcu Kozar . Gospodarze wykorzystali to rozprężenie swoich rywali i zwyciężyli 26:24.

Druga odsłona rozpoczęła się dobrze dla Lubinian, którzy wyszli na prowadzenie 1:6, ale kiedy do głosu doszli gospodarze szybko udało im się wyrównać a nawet wyjść na prowadzenie 10:8. Do stanu po 19 najczęściej widocznym na tablicy wynikiem był remis. Gościom udało się zdobyć dwa ważne punkty i prowadzili już 20:22, ale wtedy znów w polu zagrywki stanął Haładus i w tym ustawieniu Orion wygrał aż cztery akcje doprowadzając do piłki setowej. Goście bronili się jeszcze przez chwilę ale ostatecznie i ten set padł łupem Oriona 27:25.

Trzeciego seta znowu dobrze rozpoczęli goście, którzy prowadzili 1:5. Ich przewaga jednak systematycznie topniała a kiedy stan seta wyrównał się na 12:12 Lubinianie wyglądali jakby zupełnie „zeszło z nich powietrze”. Nie potrafili przyjąć dokładnie aż sześciu stacjonarnych zagrywek Dominika Srogi i z remisu zrobiło się 17:12. Później nie było wcale lepiej. Goście nadal nie radzili sobie w przyjęciu i z minuty na minutę trzeci set przypominał ten z rodzaju „kończ Waść wstydu oszczędź!” Orion zwyciężył 25:19 i całe spotkanie 3:0.

Szkoleniowiec gości nie krył rozczarowania – Szkoda mi dwóch setów na pewno, które były prawie wygrane przez mój zespół. Prowadziliśmy od początku setów niemal do piłek setowych. Gdybyśmy wykorzystali przynajmniej jeden z tych setów to gra wyglądała by zupełnie inaczej w secie trzecim. Trzeciego seta zespół praktycznie odpuścił, co mam im bardzo za złe. Jechałem tutaj do Sulechowa z nastawieniem, że Orion to zespół w naszym zasięgu, niestety nie udało się wygrać. – podsumował pierwszy szkoleniowiec Lubinian Piotr Szarejko .

Zupełnie inne nastroje panowały po meczu w szeregach gospodarzy – Mecz nie był pod nasze dyktando, do nas należały jedynie końcówki setów. Cieszymy się z takiego obrotu sprawy bo jak dotąd to właśnie końcówki były naszą bolączką a dziś udało nam się te ważne końcówki wygrać – powiedział zadowolony ze zwycięstwa rozgrywający Oriona, Piotr Haładus .

MSKS Orion Sulechów – MKS Cuprum Lubin 3:0

(26:24, 27:25, 25:19)

Orion : Oczkowski, Pudzianowski (kapitan), Sroga, Bilon, Haładus, Karbowiak, Odwarzny (libero) oraz Myślicki, Lickindorf, Szczurek

Trener: Paweł Raczyński

Cuprum : Buko, Sosiński, Płotnicki, Kużdżał, Kozar (kapitan), Dykas, Lewicki (libero) oraz Wojnowski, Janas, Pawcik, Kaczorek

Trenerzy: Piotr Szarejko, Jerzy Zwierko