Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polskie myśli Bonitty

Polskie myśli Bonitty

Awans reprezentacji polskich siatkarek do interkontynentalnego turnieju w Japonii (17-25 maja br.) spowodował potrzebę kolejnych zmian w terminach Ligi Siatkówki Kobiet.

Tak poszatkowanego sezonu sobie nie przypominamy – przyznają zgodnie prezesi klubów występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W Warszawie doszło do spotkania przedstawicieli zespołów LSK z selekcjonerem reprezentacji – Marco Bonittą. Można było się spodziewać trudnej rozmowy. Przecież obie strony mają zupełnie inne cele. Kadra chce jak najwięcej czasu na przygotowanie do turnieju w Japonii, a kluby nie mają interesu, aby skracać – i tak kadłubową – ligę. Po raz kolejny jednak się okazało, iż włoski szkoleniowiec zupełnie zmienił swoje zachowanie w stosunku do klubów. – To była rzeczowa i merytoryczna rozmowa – zadeklarował prezes Centrostalu Bydgoszcz, Waldemar Sagan. – Nikt niczego nie musiał narzucać. Zakończyliśmy spotkanie w wyśmienitych nastrojach.Co ustalono? Przede wszystkim ostateczny termin zakończenia rozgrywek ligowych. Mistrz Polski musi być wyłoniony najpóźniej do 4 maja. Bonitta nie zgłaszał pretensji, że w takim przypadku zostaną mu niespełna dwa tygodnie do rozpoczęcia zawodów w Japonii. – Rozumiem, że kluby mają swoje wymagania – podkreślał szkoleniowiec.

Bonitta zaczyna myśleć po… polsku – podkreślali prezesi. – Coraz bardziej rozumie nasze realia.

Uczestnicy spotkania również zauważyli, iż Włoch zupełnie inaczej podszedł do tematu niż zrobiłby to zapewne Raul Lozano. – Bonitta to człowiek kompromisu, Lozano to dyktator, który nie lubi słowa sprzeciwu – dodawali szefowie klubów.

Ostatecznie ustalono, iż faza zasadnicza zakończy się 30 marca. W dniach 4-6 kwietnia zostanie rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski. A faza play off? Terminy zamieszczamy poniżej.

Chciałbym serdecznie podziękować klubom i selekcjonerowi za bezproblemowe zaplanowanie najbliższych terminów dla żeńskiej siatkówki – stwierdził dyrektor LSK, Jacek Kasprzyk. – Zrozumienie problemów obu stron okazało się kluczem do szybkiego zamknięcia trudnej sprawy.

Stoimy przed wielką szansą awansu do igrzysk olimpijskich – dodał na zakończenie Bonitta. – W kadrze panuje wyśmienita atmosfera, dziewczyny zaakceptowały mój styl prowadzenia zespołu, jestem w ciągłym kontakcie z trenerami klubowymi. Wszystko układa się wprost idealnie.

źródło: dzienniksport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved