Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > W Tokio będzie lepiej

W Tokio będzie lepiej

Serbskie siatkarki nie zdołały wywalczyć paszportów do Pekinu w turnieju w Halle. Jedyną szansą na awans jest dla nich turniej w Tokio. Oto co powiedziały na krótko po powrocie do Belgradu.

Ivana Đerisilo nie ukrywała niezadowolenia po przegranej w półfinale z Polską. – To był jeden z meczów, o których powinniśmy jak najszybciej zapomnieć ponieważ poziom naszej gry nie był zadowalający. Nie mogę powiedzieć nic innego jak to, że musimy się o wiele lepiej przygotować do Japonii, bo w Halle nie zdołałyśmy wywalczyć upragnionych paszportów do Pekinu. Naszym kolegom z reprezentacji się udało, ale mamy jeszcze jedną szansę, musimy pokazać się z jak najlepszej strony i ją wykorzystać.

Od samego początku turnieju nie byłyśmy w stanie grać na swoim normalnym poziomie, popełniałyśmy wiele łatwych błędów, które zwykle nam się nie zdarzają. Miałyśmy bardzo mało czasu by się odpowiednio przygotować do występu w Halle, ale z drugiej strony Holenderki, które trenują i grają ze sobą na co dzień od trzech lat, także nie wywalczyły awansu. Ze swojej gry jestem dość zadowolona, biorąc pod uwagę siedmiomiesięczną przerwę w grze reprezentacyjnej ze względu na skomplikowaną operację ramienia, jakiej musiałam się poddać. Myślę, że teraz mamy czas na refleksje i zbudowanie formy na majowy turniej w Japonii – kończy ĐerisiloSuzana Ćebić podobnie jak jej koleżanka, twierdzi, że Serbia na pewno wykorzysta szansę na awans do Igrzysk w Japonii.- Szkoda, że nie zdołałyśmy dojść do finału turnieju w Halle. Zabrakło nam szczęścia w meczu z Polską, ale na pewno wykorzystamy ostatnią szansę na awans. Wracając do półfinału, to spotkanie pokazało, że obie ekipy chciały wygrać i zagrać w finale, ale Polki miały trochę więcej szczęścia w końcówkach setów od nas, co było decydujące. Na pewno nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale nie można powiedzieć, ze grałyśmy źle. Każda z nas zagrała na maksimum swoich aktualnych możliwości, ale niestety było to za mało by zagrać w wymarzonym finale. Jestem pewna, że w Japonii uda nam się zakwalifikować do Igrzysk.

Jelena Nikolić przyczyn porażki z Polską, doszukuje się w braku szczęścia. – Na pewno było nam ciężko podnieść się po sobotniej porażce, ale z perspektywy czasu myślę, że nasza przegrana była kwestią braku szczęścia. Teraz z awansu do finału cieszyły się Polki, my byłyśmy szczęśliwe na ME. Myślę, że trzeba nam więcej czasu by zbudować formę, która da nam upragniony awans do Pekinu i mam nadzieję, że nam się to uda do czasu turnieju w Tokio.

Mecze które wygrałyśmy nie stały na wysokim poziomie. Jedynie z Rosją zagrałyśmy dobre spotkanie. Wierzę, że nasza gra się poprawi. Nie jestem zadowolona z naszego występu w Halle, ale mam nadzieję, że uda nam się awansować do Igrzysk, z turnieju w Japonii – mówi wystawiająca Serbii, Maja Ognjenović

Trener Zoran Terzić twierdzi, że reprezentacja Serbii z Halle była niedostatecznie przygotowana. – Jedne co jest pewne to fakt, że do turnieju w Halle nie byliśmy przygotowani na sto procent, jednak Inne ekipy były w podobnej sytuacji co my dlatego to nie jest wytłumaczenie. Bez względu na wyniki meczów z Polską i Rosją, myślę, że pokazaliśmy się z dość dobrej strony i jesteśmy w europejskiej czołówce.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved