Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jelena Nikolić: Mam nadzieję, że pokonamy Polskę w półfinale

Jelena Nikolić: Mam nadzieję, że pokonamy Polskę w półfinale

Serbki mają za sobą pierwszy etap walki o olimpijski awans. Porażką z Rosją kończą rywalizację w ramach grupy A, zajmując drugie miejsce. W półfinale zmierzą się z Polską.

Mimo porażki, czołowa serbska przyjmująca Jelena Nikolić była zadowolona z postawy swojego zespołu.

Zagrałyśmy dobre spotkanie. Mam nadzieję, że publiczność wyszła z hali zadowolona. Najbardziej żal mi trzeciego seta, który według mnie zadecydował o losach spotkania. Mimo porażki, myślę, że z meczu na mecz gramy coraz lepszą siatkówkę i mam nadzieję, że pokonamy Polskę w półfinale.Polki grają bardzo dobrze, ale nie są nieomylne. Przeciwnik nam nie leży. Myślę, że mecz powinien być ciekawy. Wygra drużyna, która zachowa więcej koncentracji i cierpliwości.

Jovana Brakočević, młoda atakująca plavih po raz pierwszy zagrała cały mecz, bardzo dobrze wykorzystując szansę, jaką dał jej trener Zoran Terzić. Była bowiem najlepiej punktującą dzisiaj zawodniczką serbską.

Nie wiem dlaczego, ale standardowo słabo zagrałyśmy w pierwszym secie. Może jako przyczynę można podać fakt, że nasze przeciwniczki od razu narzuciły swój rytm gry i ciężko nam było je dogonić, jednak w drugiej partii nasza gra się poprawiła z zdołałyśmy ją wygrać. Trzeba przyznać, że Rosja to rywal bardzo solidny i wymagający i mimo dobrej gry nie udało nam się go pokonać. Ważne, że jesteśmy w półfinale, w którym mam nadzieję pokonamy Polskę.

Podobnie jak Nikolić, Jovana Brakočević jest przekonana, że Serbia ma duże szanse na grę w finale.- Polska nie doznała w tym turnieju porażki. Biało-czerwone grają znakomicie i na pewno będą chciały się nam zrewanżować za przegraną z Mistrzostw Europy, ale myślę, że jesteśmy ekipą lepszą i zasługujemy na grę w finale.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved