Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Zastopowani inżynierowie z Krakowa

II liga: Zastopowani inżynierowie z Krakowa

fot. archiwum

Zwycięstwo Radomskiego Centrum Siatkarskiego oraz porażki ekip z Kozienic i Warki - to bilans kolejnych spotkań zespołów z regionu radomskiego w drugiej lidze.

W meczu z krakowską Politechniką podopieczni Arkadiusza Sawiczyńskiego brylowali niemal we wszystkich elementach siatkarskiego abecadła. Efekt – przekonujące zwycięstwo, które ma podwójny wymiar. Otóż Politechnika w ostatnim czasie ograła możnych ligi, w tym lidera z Będzina i groźnego Farta Kielce . W Radomiu akademicy nic nie ugrali, bowiem trafili na dobrze funkcjonującą siatkarską maszynę. Tym samym ich seria bez porażki została zastopowana.

 

Powstrzymaliśmy atuty Politechniki, które prezentowali w poprzednich pojedynkach. Przede wszystkim skutecznie wyłączyliśmy z gry ich najlepszego gracza Marka Fornala . Dobrze prezentowaliśmy się na zagrywce, skutecznie w ataku, a nasz blok stanowił szczelną zaporę – oznajmił "Gazecie Wyborczej" zadowolony trener Radomskiego Centrum Siatkarskiego . 

Ręce same składały się do oklasków, widząc, jak kolejni siatkarze gości nie mogą przebić się przez szczelny radomski blok. W tym elemencie brylował zwłaszcza Patryk Akala , który w drużynie wyrasta na lidera środka siatki. Środkowy radomian zaliczył w tym meczu co najmniej dziesięć punktowych bloków. Na wyróżnienie zasłużył także Wojciech Żaliński , który wyraźnie odzyskuje boiskowy wigor. Przyjmujący znów bombardował z zagrywki, a jego ataki siały postrach w szeregach przeciwnika. I choć gracze trenera Sawiczyńskiego nie ustrzegli się błędów, zwłaszcza w przyjęciu, to ich wygrana nie podlegała dyskusji. Rywale jedynie w drugiej partii mieli szansę na wygranie seta, jednak nie potrafili utrzymać wywalczonej przewagi.

 

RCS Radom – AZS Politechnika Krakowska 3:0

(25:21, 25: 22, 25:16)

 

Skład:

RCS: Skrok, Gutkowski, Akala, Żaliński, Słomka, Bucki, Biliński (libero) oraz Amanowicz.

 

Zobacz również:

Wyniki 11. kolejki oraz tabela II ligi gr. 4 mężczyzn

 


 

Tymczasem nadal nie wiedzie się siatkarzom Armatu Kozienice i WTS Warka . Trener piwnych Andrzej Warda miał nie lada problem z zestawieniem kadry na mecz w Olsztynie. Do i tak licznego grona kontuzjowanych dołączył bowiem Krzysztof Staniec . Sytuacja kadrowa jest dramatyczna. Praktycznie cała pierwsza szóstka ma problemy zdrowotne. W tej sytuacji musiałem wystawić debiutantów. Ugranie seta jest zatem sporym sukcesem – oznajmił nam trener WTS.

 

Z kolei kozieniczanie, mając największe problemy z przyjęciem zagrywki rywala, zdołali jedynie urwać seta w pojedynku z Pronarem Hajnówka .

 

KKS Armat Kozienice – Pronar Parkiet Hajnówka 1:3

(15:25, 23:25, 25:17, 16:25)

 

Skład:

Kozienice: Kalita, Borkowski, Otwinowski, Wójcicki, Grzelczak, Jeziorowski, Żuchowski (libero) oraz Kowal, Pietralski, Wojcieszak.

 

AZS UWM II Olsztyn – WTS Rosa Invest Warka 3:1

(25:20, 20:25, 25:20, 25:21)

 

Skład:

Warka: Budzyński, Surmacz, Strzałkowski, Fijałkowski, Lenart, Frysztak, Ścisłowski (libero) oraz Bogusz.

 

Zobacz również:

Wyniki 11. kolejki oraz tabela II ligi gr. 3 mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved