Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Izmir: Serbia jedzie na Olimpiadę do Pekinu

Izmir: Serbia jedzie na Olimpiadę do Pekinu

W finale zakończonego dzisiaj turnieju kwalifikacyjnego w Izmirze Serbia pokonała reprezentację Hiszpanii 3:2, zapewniając sobie udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich.

Pierwszy set finałowego spotkania w Izmirze należał do najbardziej wyrównanych. W końcówce więcej szczęścia mieli aktualni mistrzowie Europy, wygrywając po zaciętej walce 26:24.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia zespołu Hiszpanii (12:2). Serbowie po porażce w pierwszym secie nie potrafili nawiązać równorzędnej walki i wszystko zapowiadało łatwe zwycięstwo siatkarzy z Półwyspu Iberyjskiego. I tak też się stało. Set zakończył się wynikiem 25:16.

Partia trzecia przyniosła zmianę w obrazie gry. Siatkarze z Bałkanów od początku wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca tej części gry. Podobna sytuacja miała miejsce w secie czwartym, który także wygrali podopieczni Igora Kolakovića, tym samym doprowadzając do tie-breaka.

Ostatnią odsłonę spotkania rozpoczęło prowadzenie Plavih (4:1). Do samego końca partii gra toczyła się „punkt za punkt” i zakończyła się ostatecznie triumfem Serbów, którzy wywalczyli sobie paszporty do Pekinu.

Hiszpania – Serbia 2:3

(26:24, 25:16, 19:25, 15:25, 15:17)