Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Występ Polaków na ME siatkarskim rozczarowaniem 2007 roku

Występ Polaków na ME siatkarskim rozczarowaniem 2007 roku

Ponad połowa osób biorących udział w II Plebiscycie Strefy Siatkówki, uznała start Polaków w mistrzostwach Europy w Moskwie, za największe siatkarskie rozczarowanie minionego, 2007 roku.

Przewaga w liczbie głosów nad pozostałymi nominowanymi drużynami i wydarzeniami była ogromna. Czytelnicy Strefy siatkówki uznali, że największym rozczarowaniem ubiegłego roku był występ kadry Raula Lozano na mistrzostwach Europy. Na kolejnych miejscach uplasowały się odmowy gry w reprezentacji kraju oraz zespół AZS Politechniki Warszawskiej.

Wyniki II Plebiscytu Strefy SiatkówkiSiatkarskie Rozczarowanie 2007 roku

1. Udział męskiej reprezentacji w ME – 56,93 głosów

Apetyty były ogromne. Wicemistrzowie świata zawiedli jednak na Mistrzostwach Europy zajmując dopiero 11. miejsce. Co ciekawe, tłumaczyć ze swej porażki zaczęli się już przed turniejem…

Najpierw szok po przegranej na inaugurację z Belgią. Później wygrana z Turcją i porażka do zera z Rosją. Nasi siatkarze wyszli z grupy dopiero na trzecim miejscu z niewielkim szansami awansu do półfinału. Musieli wygrać wszystkie spotkania i liczyć na potknięcia rywali. Tymczasem w II rundzie turnieju przegrali kolejno z Finlandią, Bułgarią i Włochami i w fatalnym stylu pożegnali się z turniejem zajmując ostatecznie jedenasta lokatę.

Oczekiwania kibiców, zwłaszcza po zdobyciu srebrnego medalu na mistrzostwach świata i niezłym występie w Lidze Światowej z pewnością były większe. Nie dziwi więc „wygrana” w Plebiscycie Strefy Siatkówki na największe rozczarowanie roku.

2. Odmowy gry w reprezentacji – 17,72% głosów

Najpierw sprawa Anny Barańskiej, później Mariusza Wlazłego podzieliły środowisko siatkarskie w Polsce. Zdecydowane stanowisko PZPS zaogniło jeszcze sytuację. Mimo tego, że sprawy chyba znalazły już szczęśliwe zakończenie, pozostał ogromny niesmak.

3. AZS Politechnika Warszawska – 10,54% głosów

W sezonie 2006/2007 mieli nawiązać walkę z czołówką ligi, a skończyli dopiero na 8. miejscu PLS. W tym sezonie zaczęli bardzo słabo, są czerwoną latarnią ligi, na dodatek sponsor tytularny zapowiedział swoje odejście.

Kolejne miejsca zajęli:

4. Wydział ds. młodzieży PZPS – 6,44%

5. System Pucharu Polski – 3,41%

6. AZS Białystok – 2,51%

7. Gwardia Wrocław – 2,45%

Kolejny, trzeci już Plebiscyt Strefy Siatkówki za rok. Serdecznie zapraszamy.

Zobacz również:

Plebiscyt Strefy Siatkówki 2007 – wyniki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved