Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Piotr Nowakowski siatkarskim objawieniem 2007 roku

Piotr Nowakowski siatkarskim objawieniem 2007 roku

Czytelnicy Strefy Siatkówki za siatkarskie objawienie 2007 roku uznali środkowego AZS Częstochowa, Piotra Nowakowskiego, który pokonał dwie reprezentantki Polski.

Walka o zwycięstwo w tej kategorii II Plebiscytu Strefy Siatkówki trwała do końca. Ostatecznie siatkarskim objawieniem roku wybrany został Piotr Nowakowski z Wkręt-metu AZS Częstochowa. Wyprzedził zawodniczkę Winiar Eleonorę Dziękiewicz i rozgrywającą Aluprofu oraz reprezentacji Polski, Milenę Sadurek.

W tej kategorii nie podajemy miejsc, jakie nominowani zajęli w zeszłym roku. Wyszliśmy z założenia, że zawodniczki i zawodnicy, których nominowaliśmy wtedy już nam się objawili.Wyniki II Plebiscytu Strefy Siatkówki

Siatkarskie objawienie 2007 roku

1. Piotr Nowakowski – 28,32% głosów

Sprowadzony do Częstochowy z warszawskiego Metra przed półtora roku Piotr Nowakowski poczyna sobie w PLS coraz śmielej. Ten 20-letni zawodnik powoli puka do drzwi kadry Raula Lozano i staje się jednym z podstawowych graczy Wkręt-metu AZS, zespołu, który odnosi sukcesy na ligowych i europejskich parkietach.

Wychowanek Wrzosu Międzyborów, jako junior grał w zespole Metro Warszawa, z którym dwukrotnie wystąpił w finale mistrzostw Polski. W 2006 roku zdobył brązowy medal MP juniorów, grając równocześnie w II lidze w barwach warszawskiej Legii. Tam wypatrzyli go działacze z Częstochowy i sprowadzili do AZS. Pierwszy sezon w PLS Piotr Nowakowski spędził głównie na ławce rezerwowych, ale w tym przebojem wdziera się do pierwszego składu drużyny, w której na środku grają takie sławy jak Robert Szczerbaniuk i Phil Eatherton.

2. Eleonora Dziękiewicz – 26,11% głosów

Ogromny talent środkowej kaliskich Winiar wybuchł z ogromną siłą w tym roku, chociaż już poprzedni na to wskazywał. Wszyscy zadają sobie pytanie, dlaczego dopiero teraz – przecież zawodniczka wiek juniorski skończyła już… jakiś czas temu. Póki co błyszczy w klubie i stała się podpora żeńskiej reprezentacji narodowej.

3. Milena Sadurek – 21,75% głosów

Rozgrywająca Aluprofu Bielsko-Biała ku zaskoczeniu wszystkich udanie zastąpiła Izę Bełcik na tej pozycji w reprezentacji Polski. Teraz Marco Bonitta rozpoczyna ustalanie składu właśnie od niej i wszyscy pokładają ogromne nadzieję, że poprowadzi biało-czerwone do olimpijskiego awansu.

Kolejne miejsca zajęli:

4. Marcin Wika – 15,24%

5. Agnieszka Bednarek – 3,17%

6. Dawid Gunia – 3,08%

7. Budowlani Toruń – 2,33%

Już jutro ogłosimy, kogo wybraliście najlepszym siatkarskim działaczem w minionym roku.

Zobacz również:

Plebiscyt Strefy Siatkówki 2007 – wyniki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved