Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Daniel Castellani najlepszym trenerem w Polsce w 2007 roku

Daniel Castellani najlepszym trenerem w Polsce w 2007 roku

Walka o tytuł najlepszego trenera w Polsce w 2007 roku w II Plebiscycie Strefy Siatkówki trwała do ostatniej chwili. Zwyciężył szkoleniowiec Skry, Argentyńczyk Daniel Castellani.

Zaledwie 1,5 punktów procentowych zdecydowało o zwycięstwie Daniela Castellaniego w naszym Plebiscycie na najlepszego trenera w Polsce w 2007 roku. Wyprzedził on swojego rodaka Raula Lozano. Na trzecim miejscu dzięki Waszym głosom uplasował się szkoleniowiec Wkręt-metu AZS Częstochowa – Radosław Panas.

W tym rok po Waszych namowach po raz pierwszy dopuściliśmy do tej kategorii trenerów zagranicznych pracujących w naszym kraju. Zgodziliśmy się z argumentem, że ich umiejętności oraz coraz większa liczbą mają spory wpływ na rozwój myśli trenerskiej w Polsce. Takiego zdania jesteście również Wy, umieszczając w pierwszej trójce dwóch z nich.Wyniki II Plebiscytu Strefy Siatkówki

Najlepszy trener w Polsce w 2007 roku

1. Daniel Castellani – 26,03% głosów

Przed laty znakomity zawodnik. Po zakończeniu kariery został trenerem i pracował w Argentynie i we Włoszech. W listopadzie 2006 roku zastąpił w zespole Skry Bełchatów Ireneusza Mazura. W pierwszym sezonie w Polskiej Lidze Siatkówki obronił z bełchatowskim zespołem mistrzostwo kraju i ponownie zdobył Puchar Polski.

Chwalony przez przeciwników, kibiców, działaczy, a przede wszystkim przez własnych zawodników za warsztat trenerski i podejście do swoich podopiecznych. Na ławce trenerskiej wydaje się być oazą spokoju, ale jego temperament mogli zobaczyć wszyscy po ostatniej piłce finału mistrzostw Polski. Był wówczas najszczęśliwszym człowiekiem w Polsce i to było widać. Czasem również podczas spotkania daje upust swoim emocjom.

Siatkarska hala to mój dom. Czuję się wspaniale, gdy mogę być i czuć te wszystkie emocje, jakie towarzyszą meczom w siatkówkę. Uwielbiam tę niepowtarzalną atmosferę, kibiców. To jest moje życie – powiedział w jednym z wywiadów. I za to docenili go kibice w Polsce..

2. Raul Lozano – 24,53% głosów

Trener męskiej reprezentacji Polski, która niczym tajfun przeszła przez grupę interkontynentalną Ligi Światowej, zajmując w wielkim finale 4 pozycję. Obwiniany za kompletnie nie udany występ Polaków na mistrzostwach Europy, w listopadzie wraz z reprezentacją wygrał turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

3. Radosław Panas – 16,53% głosów

Drugi trener AZS-u Częstochowa, który przed play-off na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił Harrego Brokkinga. Mimo braku znaczących wzmocnień jego zespół zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Po wyeliminowaniu Iskry Odincowo, częstochowianie awansowali do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Kolejne miejsca zajęli:

4. Marco Bonitta – 13,90%

5. Tomasso Totolo – 9,88%

6. Igor Priełożny – 6,29%

7. Czesław Kolpy – 2,85%

Już jutro wyniki w kategorii Największe Objawienie 2007 roku.

Zobacz również:

Plebiscyt Strefy Siatkówki 2007 – wyniki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved