Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Katarzyna Skowrońska najlepszą polską siatkarką 2007 roku

Katarzyna Skowrońska najlepszą polską siatkarką 2007 roku

Takiej miażdżącej przewagi w naszym plebiscycie nigdy nie było. Katarzyna Skowrońska-Dolata została wybrana głosami Czytelników najlepszą polską siatkarką w minionym, 2007 roku.

Atakująca reprezentacji Polski oraz Asystelu Novara otrzymała niemal pięć razy więcej głosów niż druga w kolejności Eleonora Dziękiewicz i zwyciężyła w II Plebiscycie Strefy Siatkówki na najlepszą polską siatkarkę 2007 roku. Na trzecim miejscu uplasowała się zeszłoroczna triumfatorka naszego Plebiscytu, Anna Barańska.

Wyniki II Plebiscytu Strefy SiatkówkiNajlepsza Polska Siatkarka 2007 roku

(w nawiasie miejsce w 2006 roku)

1. (6) Katarzyna Skowrońska-Dolata – 60,26% głosów

Kibice mówią już o niej „nasza Kasia”. Doskonale radzi sobie we włoskiej Serie A, gdzie wybija się na tle gwiazd światowego formatu. Od sezonu 2006/2007 broni barw Asystelu Novara, z którym w ubiegłym roku dotarła do półfinału Serie A. Razem z Asystelem zagrała tez w finale Pucharu CEV, gdzie zajęła trzecie miejsce. W tym sezonie jest najskuteczniejszą zawodniczką Asystelu, wyprzedza Niemkę Angelinę Gruen. To już jej trzeci sezon we Włoszech, wcześniej reprezentowała barwy zespołu Minetti Vicenza.

Trudno wyobrazić sobie dziś bez niej narodową reprezentację i walkę o olimpijskie paszporty. Do tego dwukrotna mistrzyni Europy jest zawodniczką uniwersalną, która może występować nie tylko w ataku, ale też na środku bloku. W Grand Prix i mistrzostwach Europy grała na swoim przyzwoitym poziomie, chociaż większość przegranego półfinału z Serbią przesiedziała na ławce rezerwowych. Za to w Pucharze Świata znów przypomniała o sobie zostając najskuteczniejszą zawodniczką finału. Zajęła też czwarte miejsce wśród najlepszych atakujących i była tuż za pierwszą dziesiątką najlepiej zagrywających zawodniczek.

To o niej Andrzej Niemczyk mówił: Szalona baba

2. (-) Eleonora Dziękiewicz – 13,97% głosów

Ogromny talent środkowej kaliskich Winiar wybuchł z ogromną siłą w tym roku, chociaż już poprzedni na to wskazywał. Wszyscy zadają sobie pytanie, dlaczego dopiero teraz – przecież zawodniczka wiek juniorski skończyła już… jakiś czas temu. Póki co błyszczy w klubie i stała się podpora żeńskiej reprezentacji narodowej.

3. (1) Anna Barańska – 7,78% głosów

Jej kariera stanęła pod znakiem zapytania gdy PZPS zagroził jej odebraniem licencji w odpowiedzi na odmowę gry w reprezentacji. Konflikt na szczęście już zażegnano i jedna z najlepszych polskich siatkarek pojedzie do Halle. Miejmy nadzieję, że dzięki niej Polki wygrają wszystkie spotkania i zobaczymy je w Pekinie.

Dalsze miejsca zajęły:

4. (-) Milena Sadurek – 6,82%

5. (-) Mariola Zenik – 4,91%

6. (2) Anna Podolec – 4,31%

7. (11) Maria Liktoras – 1,95%

Zobacz również:

Plebiscyt Strefy Siatkówki 2007 – wyniki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved