Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Michał Winiarski najlepszym polskim siatkarzem 2007 roku

Michał Winiarski najlepszym polskim siatkarzem 2007 roku

Już czas na pierwsze rozstrzygnięcia II Plebiscytu Strefy Siatkówki. Wiemy, że najlepszym siatkarzem 2007 roku nasi czytelnicy wybrali przyjmującego reprezentacji i Itas Diatec Trentino.

Michał Winiarski zwyciężył w tegorocznym plebiscycie z dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Najlepszy przyjmujący tegorocznej edycji Ligi Światowej Waszym zdaniem zasłużył na miano najlepszego polskiego siatkarza 2007 roku. Na drugim miejscu uplasował się ubiegłoroczny triumfator naszego Plebiscytu, Mariusz Wlazły, a tuż za nim na podium umieściliście Pawła Zagumnego.

W tym roku prestiż tej nagrody wzrósł ogromnie, bowiem liczba kibiców, którzy wzięli udział w naszym głosowaniu, aż sześciokrotnie przekroczyła zeszłoroczną. Wasza ocena musi być więc znacząca zarówno dla nagrodzonych, jak i dla całej społeczności siatkarskiej w naszym kraju.Wyniki II Plebiscytu Strefy Siatkówki

Najlepszy Polski siatkarz 2007 roku

(w nawiasie miejsce w 2006 roku)

1.(4) Michał Winiarski – 34,20 % głosów

Urodzony przed niemal 25 laty w Bydgoszczy przyjmujący zaczynał swoją karierę w Chemiku. Po pobycie w SMS Spała trafił do częstochowskiego AZS, z którym zdobył srebrny i dwa brązowe medale mistrzostw Polski. Przeniósł się do Skry Bełchatów, z którą w 2006 roku zdobył Puchar i mistrzostwo Polski. Dobra gra w zespole Skry zaowocowała transferem do Serie A, gdzie już drugi sezon występuje w Itas Diatec Trentino. W poprzednim sezonie wywalczył z tym zespołem udział w play-off Serie A, ale po zaciętym ćwierćfinale z Cuneo musiał uznać wyższość rywali.

Na swoim koncie ma wicemistrzostwo Europy kadetów, złoty medal mistrzostw świata juniorów oraz wywalczone z kadrą Raula Lozano wicemistrzostwo świata w Japonii w 2006 roku. W ubiegłym roku doskonale spisywał się w rozgrywkach Ligi Światowej, zajmując piąte miejsce wśród najlepiej punktujących, czwarte wśród najlepiej blokujących oraz szóste wśród najlepiej broniących. Został również, a może przede wszystkim, najlepszym przyjmującym tegorocznej edycji Ligi Światowej. W nieudanych dla reprezentacji mistrzostwach Europy w Rosji był jednym z wyróżniających się zawodników.

Niestety, najlepszego polskiego siatkarza 2007 roku zabraknie na turnieju kwalifikacyjnym w Izmirze. Z gry wyeliminowała go kontuzja pleców, która wyłączyła go z treningów w ostatnim miesiącu.

2.(1) Mariusz Wlazły – 18,73% głosów

Najlepszy atakujący naszej ligi, który po raz kolejny zdecydował się na pozostanie w Skrze Bełchatów. Nieudane dla reprezentacji Polski mistrzostwa Europy pokazały, jak ważna jest obecność tego zawodnika w kadrze.

3.(2) Paweł Zagumny – 15,05% głosów

Mimo lukratywnych ofert z zagranicy zdecydował się pozostać w Olsztynie. Podstawowy rozgrywający reprezentacji Polski i filar podopiecznych Ireneusza Mazura. W wielkim finale Ligi Światowej uznany został za najlepszego rozgrywającego turnieju.

Kolejne miejsca zajęli:

4.(-) Krzysztof Gierczyński – 12,60%

5.(5) Łukasz Kadziewicz – 7,86%

6.(8) Krzysztof Ignaczak – 7,80%

7.(9) Daniel Pliński – 3,76%

Zobacz również:

Plebiscyt Strefy Siatkówki 2007 – wyniki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved