Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki rozpoczęły przygotowania

Polki rozpoczęły przygotowania

Dzisiaj w Szczyrku pojawią się wszystkie zawodniczki powołane przez selekcjonera Marco Bonittę na zgrupowanie przed olimpijskim turniejem kwalifikacyjnym, który 15 stycznia rozpocznie się w niemieckim Halle.

Na całe szczęście nie otrzymaliśmy ani jednego sygnału o problemach zdrowotnych kadrowiczek – powiedział nam nowy menedżer reprezentacji, Hubert Tomaszewski.

Widząc plagę urazów, która nawiedziła męską kadrę, należy się tylko z takiej informacji cieszyć. Zawodniczki przyjeżdżają do miejscowego COS-u dzisiaj, a Bonitta pojawił się na miejscu już wczoraj późnym wieczorem. – Spędziłem okres świąteczno-noworoczny w ojczyźnie, na łonie rodziny, odpocząłem i nabrałem nowych sił – przyznał selekcjoner. – Zabieram się więc do ciężkiej pracy, której końcowym efektem ma być udział w igrzyskach olimpijskich.Na uwagę zasługuje przede wszystkim powrót do kadry Anny Barańskiej, która tuż przed świętami w końcu zdecydowała się przyjąć powołanie od włoskiego selekcjonera. – Trener rozmawiał ze mną kilka razy i w końcu mnie przekonał do swojej wizji prowadzenia kadry – poinformowała zawodniczka Winiar Bakallandu Kalisz.

Do Szczyrku powraca również Dorota Świeniewicz, która nie pojechała na Puchar Świata do Japonii, bowiem nie miała z kim zostawić swojego synka. – Nigdy nie powiedziałam, że kończę karierę – stwierdziła „Dora”. – Musiałam po prostu zrobić krótką przerwę. Teraz chcę pomóc zespołowi w awansie na igrzyska olimpijskie. I oczywiście pojechać do Pekinu. Byłoby to zwieńczenie mojej długiej kariery.

Świeniewicz nie będzie jedyną świeżo upieczoną mamą w Szczyrku. Bonitta – po raz pierwszy – zdecydował się powołać Katarzynę Gajgał. Zawodniczka z Bielska-Białej w poprzednim sezonie zrobiła sobie przerwę, ale od początku obecnych rozgrywek jest w wyśmienitej formie. Przypomnijmy, że jeszcze przed turniejem w Halle Bonitta wyśle cztery zawodniczki do domu.

źródło: dzienniksport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved