Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Chorwatki rozpoczęły przygotowania

Chorwatki rozpoczęły przygotowania

Wczoraj w Zagrzebiu rozpoczęło się zgrupowanie siatkarek reprezentacji Chorwacji. Jest to pierwszy etap przygotowań do kwalifikacji do Olimpiady w Pekinie, które odbędą się w Niemczech, w dniach 15-20 stycznia.

Trener Mijo Vuković powołał 12. zawodniczek, z szerokiej kadry liczącej 22. siatkarki.

Niestety Nataša Osmokrović i Maja Poljak definitywnie odmówiły gry w reprezentacji. Tę pierwszą jestem w stanie zrozumieć, ponieważ wielokrotnie rozmawialiśmy na ten temat. Jest ona bliżej końca kariery niż jej początku, z czego doskonale zdaje sobie sprawę, dlatego też chce jak najwięcej wygrać z klubem. Zupełnie inaczej ma się sytuacja z Mają Poljak, której zachowaniem jestem rozczarowany. Gdy się widzieliśmy obiecywała, że pomoże kadrze, rzeczywistość jednak okazała się inna. Maja za ważniejszą uważa aktualnie grę dla klubu. Twierdzi, że jej zespół jest w trudnej sytuacji, przegrał wygrane mecze, a jej obowiązki nie pozwalają jej aktualnie wyjechać z Italii. To moje prywatne przemyślenia, ale jestem też zdania, że nie można kogoś do czegoś zmusić gdy sam nie chce. Ta sytuacja dotyczy także Hany Čutura, której także nie udało mi się nakłonić do gry w kadrze – powiedział Vuković.Trener Chorwatek ma jeszcze jeden problem. Na pierwszym treningu kontuzji doznała jedna z czołowych środkowych, Ilijana Dugandžić.

Ilijana trafiła do szpitala, ma uraz kręgosłupa. Trudno mi powiedzieć czy dojdzie do siebie do turnieju w Niemczech, ale z całą pewnością nie będzie mogła uczestniczyć w przygotowaniach razem z resztą drużyny. Początkowo liczyłem, że do Zagrzebia przyjedzie 14. zawodniczek, w tym Maja Poljak. Jednak okazało się, że mam do dyspozycji dwunastoosobową kadrę i pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie spotka nas żadna przykra niespodzianka – kończy selekcjoner.

źródło: inf. własna, odbojka.hr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved