Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Trener Caprara docenił Julię Andruszko

Trener Caprara docenił Julię Andruszko

Atakująca Leningradki Sankt Petersburg Białorusinka Julia Andruszko (1985 r., 198 cm) może bronić barw Rosji w oficjalnych rozgrywkach. Zgodę wyraziła Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB).

Może ona wystąpić w turnieju kontynentalnym w Rosji dlatego trener Giovanni Caprara powołał ją do 15-osobowej kadry mistrzyń świata. Stawi się ona 2 stycznia na zgrupowaniu w Nowogorsku.

Swoją karierę rozpoczynała w II lidze w Grażdance Sankt Petersburg. Ostatnie pięć lat spędziła w Leningradce. W rozgrywkach superligi 2006/07 została najlepszą punktującą. Dla swego zespołu zdobyła 585 punktów (502 w ataku, 38 blokiem i 45 zagrywką).W tym sezonie w spotkaniu przeciwko Bałakowskiej zdobyła 38 pkt. W ostatnim meczu przed przerwą, przeciwko Stinolowi, zapisała w trzech setach po swojej stronie 28 pkt.

Dobra postawa Zariecza Odincowo w Final Four znalazła wyraz w powołaniach trenera Giovanniego Caprary do kadry na turniej kontynentalny w Halle. Były to: Swietłana Kriuczkowa, Lubow Sokołowa, Natalia Safronowa, Natalia Kulikowa oraz Olga Fatiejewa. Cztery pierwsze są mistrzyniami świata.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved